Головна Суспільство Натуральний корм для котів: переваги та недоліки

Натуральний корм для котів: переваги та недоліки

Перед багатьма турботливими господарями постає вибір: годувати кішку промисловим кормом або натуральним харчуванням. Ветеринари радять віддати перевагу покупному харчуванню через збалансованість його інгредієнтів. Однак, деякі заводчики вважають за краще самостійно готувати корм для котів. У цій статті ми розглянемо всі переваги та недоліки натурального харчування.

Раціон кішки при годуванні натуральним харчуванням

У добовий раціон кішки на натуральному харчуванні обов’язково мають входити такі продукти:

  1. М’ясо — яловичина, курка, кролик, індичка. М’ясо є джерелом білка тваринного походження, мінералів: заліза, фосфору, калію. Воно добре засвоюється і має становити 60% добового раціону. Яловичина здатна викликати алергію за особистої непереносимості продукту організмом.
  2. Морська риба — хек, путасу, минтай у вареному вигляді. Морська риба є джерелом вітаміну В12, йоду, фосфору, омега-3 кислот та білка. Річкову рибу давати вихованцям не рекомендується через можливість зараження її паразитами — гельмінтами. Рибою необхідно іноді замінювати м’ясо.
  3. Кисломолочні продукти — сир, кефір. Містять вітаміни B, E, D, A, кальцій, магній, фосфор, амінокислоти, які сприяють поліпшенню метаболізму. Кисломолочні продукти мають становити 10% від добового раціону. Молоко давати не рекомендується — провокує порушення травлення. 
  4. Злаки — гречана та рисова крупи, вівсянка. Є незамінним джерелом вуглеводів та клітковини. У добовому раціоні кішки їх має бути близько 10% від об’єму споживаної їжі на добу. При алергічних реакціях ветеринари рекомендують виключити з раціону вихованця злакові.
  5. Овочі, фрукти, зелень — близько 10% від добового раціону. Це можуть бути: буряк, морква, яблука, кабачки, гарбуз, зелень. Варто зазначити, що гарбуз, виноград та буряк здатні викликати алергію у вихованця.

Самостійно скласти правильний раціон тварини на натуральному харчуванні досить складно — необхідно враховувати фізіологічні та породні особливості вихованця.

Переваги натурального харчування

До плюсів натурального харчування можна віднести:

  • самостійний вибір якісних продуктів;
  • відсутність у їжі харчових добавок, підсилювачів смаку, ароматизаторів;
  • натуральні продукти максимально близькі до природного харчування котячих;
  • натуральне харчування сприяє зміцненню імунітету;
  • можна підбирати раціон з урахуванням особистих переваг кішки;

Натуральне харчування відрізняється доступністю в ціні, але при цьому балансувати раціон досить складно.

hCmnNJYyaU5ftqlvzF9EnlhDYxIbWCQ28m0Jz1r17LqA5CJ6Qxre5zlJ1uHQws6X8vgoqKTK8JA65DIuRJyNByRAi9zfTyPhusudnpFGif_zQIEjux-JRXIoQuAU_EUkXTA6f_F4UlWdY0nzWDpwbHKL6RDAD-5zr62bvEsgnF2y6UsYpFspusutV1pWlw

Недоліки натурального харчування

До недоліків відносять:

  • процес складання збалансованого раціону досить складний та трудомісткий;
  • готове харчування не може зберігатися довго;
  • як добавку до натурального харчування необхідно використовувати вітамінно-мінеральний комплекс.

Варто пам’ятати, що найменші похибки в складанні раціону та приготуванні їжі здатні спровокувати появу захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи, алергію, ниркову недостатність.