
Насосна станція водопостачання для приватного будинку служать для підйому води з неглибоких свердловин або колодязів і є об’єднаним в одному блоці набором гідротехнічного обладнання, яке забезпечує автоматичну роботу станції та її високу безпеку. Зі складу обладнання можна виділити високопродуктивний поверхневий насос, блок автоматики з реле тиску та буферну ємність у вигляді звичайного гідроакумулятора.
Ще однією областю застосування насосних станцій є підтримка необхідного тиску води у вже існуючій системі водопостачання, а також робота як пристрій підвищення тиску. Така функція насосного обладнання особливо затребувана в старих системах водопостачання, де заміна обладнання, що діє, викликає певні труднощі.
Основні характеристики та ключові параметри вибору насосної станції
Напір є однією з головних характеристик насосної станції для будинку, що виражається в метрах і показує максимальну висоту підйому водяного стовпа від місця встановлення насоса. При цьому слід зважати на робочий тиск у системі водопостачання, кожна атмосфера якого замінює 10 метрів напору. Наприклад, у системі з тиском 3 атмосфери, насос із напором 40 метрів зможе забезпечити лише 10 метрів вертикальної висоти підйому;
другою за важливістю характеристикою насосної станції є її продуктивність, яка найчастіше вказується в літрах за хвилину. Для орієнтиру можна вказати величину продуктивності, яка потрібна для сім’ї з 3-5 осіб – 20-30 л/хв. Не слід забувати, що в міру підйому води по висоті, продуктивність знижується до нуля. У наведеному у першому пункті прикладі такою висотою якраз і буде 10 метрів. Тому величину напору завжди беруть з необхідним запасом;
третьою за важливістю характеристикою є глибина забору води зі свердловини чи колодязя. Як правило, у всіх типових моделей вона становить 7-8 метрів, що безпосередньо пов’язано з гідравлічними особливостями процесу. Серйозне збільшення цієї величини веде до невиправданого подорожчання пристрою, яке у таких випадках простіше замінити насосом свердловин.
Фекальний насос: що це таке

Цим терміном називають пристрій, призначений для відкачування каналізаційних нечистот, які містять:
- органічні включення;
- частинки, що мають волокнисту структуру;
- харчові відходи.
Також вони справляються з перекачуванням в’язких рідин. Їх можливостей достатньо, щоб видаляти з резервуарів мул та бруд. У системах каналізації можуть встановлюватись насоси, призначені для перекачування брудної води. Вони ефективно працюють, навіть якщо в рідині, яку вони гойдають, є порівняно великі тверді включення: від піску до черепашок та невеликих камінчиків. У цьому випадку обов’язково слід звертати увагу на максимальний розмір твердих частинок. Є моделі фекальних насосів, які мають цей параметр становить 50 мм і більше. Але таке обладнання не завжди добре справляється з органікою.
Як вибрати дренажний насос?

Зважившись на покупку, зверніть увагу на наступні характеристики повинні мати дренажні насоси:
- матеріал апарату – чим міцніший матеріал насоса, тим менша ймовірність того, що він зазнає деформації, а значить, прослужить вам довгі роки;
- продуктивність – вище, отже, краще! У дренажному насосі продуктивність вимірюється в літрах за хвилину чи годину. І чим вище цей показник, тим швидше і краще насос справлятиметься з перекачуванням води;
- вид вимикача – дренажні насоси можуть бути оснащені двома видами вимикачів, поплавцевим та автоматичним. Своїм клієнтам ми радимо віддавати перевагу першому варіанту, перш за все тому, що поплавковий вимикач простий в експлуатації і менш схильний до агресивного впливу.
- середовище застосування – перед покупкою насоса визначтеся з тим, де ви хочете його використовувати. Вище описано сферу застосування дренажних насосів залежно від їх виду. Це допоможе вам зрозуміти, який дренажний насос краще підійде вашій ділянці.