Головна Суспільство Міцна та довговічна кухня: з яких матеріалів вибрати гарнітур

Міцна та довговічна кухня: з яких матеріалів вибрати гарнітур

Підбираючи меблі для кухні, ми звертаємо увагу на безліч критеріїв та параметрів. Безумовно, тип планування та стильний дизайн мають велике значення. Однак не вирішальне, оскільки є дещо більш важливе. Найголовніше на що потрібно звернути увагу під час вибору меблевого комплекту — це матеріали гарнітура. Це саме той критерій, від якого залежить довговічність надійність та зручність меблів. Якщо придбати найсучаснішу кухню з яскравим дизайном, але неправильно вибрати матеріали виготовлення може знадобитися їх заміна вже найближчим часом. Саме тому важливо звертати увагу на надійність виробника та якість використаної сировини. Як це зробити, якщо не знаєш характеристик матеріалів? У цій статті ми допоможемо розібратися.

Якщо ви в пошуках перевіреного магазину, то пропонуємо купити кухню в інтернет-магазині “СКЛАД МЕБЛІВ” https://skladmebliv.ua/ua/kukhonni-mebli-22. Це надійний ресурс, який цінують тисячі українців за якість виробів та зручний сервіс. На сайті магазину можна знайти найрізноманітніші варіації кухонних меблів з описом характеристик. Усі вибори з каталогу мають високий рівень довговічності та надійності, завдяки сучасним матеріалам та продуманому дизайну конструкцій.

Які бувають кухні

Насправді різновидів меблевих комплектів за типом планування та особливостями конструкції є багато. Під час вибору моделі важливо розуміти, якою саме ви бачите свою ідеальну кухню. Щодо різновидів, то вони є:

 • п-подібні;
 • острівні;
 • лінійні;
 • дворядні;
 • напівострівні;
 • з барною стійкою.

Який саме тип кухні вибрати — вирішувати вам, однак варто орієнтуватися на площу приміщення та його особливості планування. Для невеликого простору чудовим варіантом стануть кутові кухні https://skladmebliv.ua/ua/kukhonni-mebli-22/kutovi-kukhni-1018. Вони дозволяють максимально ефективно та раціонально використати доступну площу та задіяти кутовий простір. Однак цей тип конструкції ідеально підійде і для більшої кухні.

Вибір матеріалу корпусу кухонного гарнітура

Сучасні меблі, доступні на ринку, переважно виготовляються з МДФ та ДСП, однак є також варіанти з мультиплекса та деревини. Ці матеріали мають високу надійність та стійкість до пошкоджень, проте вартість виготовлення виробів висока.

Щодо вибору між ДСП та МДФ — питання, який з них краще залишається актуальним для багатьох. МДФ вважається оптимальним відносно недорогим варіантом зі стильним дизайном та довговічністю конструкцій. Матеріал вирізняється міцністю, оскільки він отримується з дрібною деревної стружки, просоченої смолами та спресованої у плити. Зазначимо, що за міцністю МДФ може перевищувати навіть деякі види деревини.

ДСП є більш бюджетним варіантом і багато характеристик цього матеріалу схожі на МДФ. Втім, він менш міцний та менш екологічно безпечний. Проте багато виробників постійно вдосконалюють свої технології, намагаючись покращити якість продукції. Якщо у вас обмежений бюджет — кухня з ДСП стане чудовим рішенням.

Особливості матеріалів фасадів кухонних меблів

Фасад кухні важливий для створення гармонійного інтер’єру. Для його обробки використовують різні матеріали, такі як:

 • дерево;
 • ламінований ДСП і МДФ;
 • плівку;
 • емаль, іноді з використанням алюмінієвого профілю;
 • рамкові варіанти зі склом та пластиком.

Кожен тип матеріалу має свої особливості, які важливо враховувати під час вибору.

Дерево вважається класичним варіантом і ніколи не виходить з моди. Такий фасад має естетичний та вишуканий дизайн та зберігає привабливий зовнішній вигляд протягом десятиліть. До того ж його можна легко реставрований. Однак дерево потребує дбайливого догляду і використання спеціальних мийних засобів.

Фасади з МДФ є популярним варіантом, майже рівноцінним дереву за міцністю та надійністю. Їх легко обробляти, тому вибір дизайну конструкцій дуже великий, а покриття плівкою, пластиком чи фарбою робить їх ще більш унікальними та  стійкими до вологи.

Іноді також зустрічаються моделі з рамками, виготовленими з МДФ. ЇЇ покривають плівкою, а у випадку ексклюзивного дизайну може використовуватися шпон. У такій конструкції фасадів часто вставляють матове скло або пластик, іноді застосовують плетений ротанг для додаткового оформлення.