Головна Суспільство Мешканці вулиці Чумацької кидалися під бензопили

Мешканці вулиці Чумацької кидалися під бензопили

Із криками, під гуркіт бензопил мешканці вулиць Львівська та Чумацька, що в Тернополі, боролися з вирубкою дерев. Люди кажуть: усі дії в лісосмузі незаконні. Зелені насадження садила громада мікрорайону. Сьогодні територію розчищають, щоб збудувати на цій ділянці багатоповерховий житловий дім. Повідомляє ІНТБ
Теодозія Сович, мешканка вулиці Львівська, 30: «Тут ясена я посадила, там я маленькі ялини посадила. Вони все знівечили, все знищили, бо прийшов Костя-бандит. Він тут будинки ставить – і забрав все. Нам тишу порушили! Мене інфаркт вдарив… Я не знаю, я не витримаю, я не витримаю…. Я падаю на дерево… Боже мій коханий…»
Чоловіки, які зрубували дерева, на журналістів не звертали уваги. Коментувати ситуацію відмовлялися. Лише сказали, що відповідні дозвільні документи у них є, але показувати їх не хотіли.
Представник забудовника: «Я не хочу з вами розмовляти!»
Журналіст: «А чому ви не хочете? Скажіть, хто замовник цих робіт? Покажіть документи! Люди кажуть, що це липові документи!»
Розмовляти робітники почали лише тоді, коли на території лісосмуги з’явився депутат Тернопільської міськради Сергій Приходько. Він обраний саме по тому округу, на якому й розгорівся конфлікт. Посадовця спершу навіть слухати не хотіли.
Сергій Приходько, депутат міськради: «Це – кримінал!»
Робочий: «От коли дерево впаде вам на голову – тоді будете мати проблему!»
Сергій Приходько, депутат міськради: «Припиніть! Хлопці, я ще раз вам пропоную!»
Робочий: «Ви не розумієте, що впаде вам на голову?»
Сергій Приходько, депутат міськради: «А ви не розумієте, що ви робите незаконні дії?»
Згодом депутату вдалося поспілкуватись із таємничим Костянтином. По розмовах людей, саме бізнесмен з таким іменем купив право за забудову землі.
Сергій Приходько, депутат міськради (спілкується по мобільному телефону): «Наскільки я знаю, ця земля ще не виділена… Ну я не знаю, бо мешканці вже давно про казали, що тут збираються таке робити, але… Добре. Куди під’їхати пане Костянтине?»
Щоб з’ясувати, чи є дозвіл на вирубку зелених насаджень та будову, журналістів «направили» у приватне підприємство, яке є виконавцем усіх робіт. Від коментарів власник установи відмовився, але відповідні документи все ж продемонстрував. На них – печатка приватного підприємства «Тернопіль золоті ворота».
Сергій Приходько, депутат міськради: «Декларація про початок виконавчих робіт видана 26 травня 2011 року. І дозвіл на вирубку дерев так само, я бачу, Стемковським підписаний. Значить це 17.06.11 року»
Загалом, для того, щоб звести будинок, на території запланували зрубати 46 дерев. Також працівники приватного підприємства не на камеру повідомили, що санітарно-технічні норми будуть дотримані і ніхто не постраждає.