Головна Суспільство Медичні ортопедичні вироби

Медичні ортопедичні вироби

Здоров’я опорно-рухової та суглобово-кісткової систем організму відіграють величезне значення для його нормального функціонування та повноцінного існування людини. За даними, опублікованими Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, ураження суглобів різної етіології кількісно посідають сьогодні третє місце після хвороб систем кровообігу та травлення. Лікарі стверджують, що кожен четвертий дорослий житель Росії (серед пацієнтів віком від 60 років ця цифра досягає 97%) сьогодні стикається з хронічними або загостреними ураженнями суглобово-кісткової системи та порушеннями опорно-рухового апарату.

Для вирішення цих проблем використовуються ортопедичні вироби – вони є доведеним засобом їх профілактики та лікування. Ці медичні товари надійно запобігають появі та перешкоджають розвитку подібних порушень, а застосовувані у складі комплексної терапії – не тільки виконують лікувальні функції, а й забезпечують повноцінне фізичне та соціальне існування пацієнта.

Сьогодні, серед ортопедичних медичних виробів https://medx.com.ua/ua/ , розглядають широкий спектр пристроїв та пристроїв, що використовуються для терапії та профілактики хронічних та загострених порушень опорно-рухового та суглобів, а також органів чуття пацієнта. Також до цієї категорії окремою групою входять вироби медичного призначення, що застосовуються для заповнення функціональних та косметичних дефектів та порушень різних частин тіла людини та її органів.

Класифікація ортопедичних виробів

Вся ортопедія умовно поділяється на три класи: косметичну, профілактичну та лікувальну. Серед них виділяють такі основні види: протези та ортези, бандажі, корсети, тутори, ходунки, тростини та милиці, ортопедичне приладдя та аксесуари для сну, масажери та вироби для стоп, компресійний трикотаж. Кожен вид ортопедичних виробів включає десятки типів різних пристроїв та модифікацій, а всього в сучасній медицині розглядають близько 700 пристроїв, які лікарі відносять до ортопедії.

Вирізняються різні групи ортопедичних виробів, залежно від фізичного стану пацієнта, ступеня ураження опорно-рухового апарату, місця та розміру накладення на тіло, деяких інших параметрів. Ці групи включають цілий ряд пристроїв, що використовуються для терапії та профілактики різних хронічних або загострених захворювань. Сьогодні ми поговоримо про основні з них.

Види ортопедичних виробів

Протез

Конструктивно складний медичний пристрій, призначений для заповнення механічних, функціональних та косметичних уражень різних органів або ділянок тіла, пов’язаних із загостреними чи хронічними порушеннями, вадами розвитку, хірургічними втручаннями, травмами.

Ортез (ортопедичний апарат)

Медичний пристрій призначений для ефективної реабілітації опорно-рухових функцій кінцівок або корпусу. Розрізняють замкові та беззамкові ортези.

Для верхніх кінцівок, поділяють ортези, що обмежують, для фіксації суглобів і тканин, і лікувально-відновлювальні ортопедичні апарати, що забезпечують рухову функцію м’язів, що збереглися в ураженій області.

Ортези на нижні кінцівки мають жорсткий каркас із металевих шин, у місцях суглобів обладнаний шарнірами. Для забезпечення необхідної жорсткості каркаса, шини з’єднані півкільцями, до яких кріпиться гільза з пластику або шкіри, що фіксує уражену кінцівку в обумовленому положенні, створюючи оптимальні умови для одужання.

Бандаж

Особливий вид лікувальних поясів та стрічок для профілактичного та терапевтичного носіння у до та післяпологовому періоді, при зміщенні від нормального становища внутрішніх органів або атрофії м’язів черевної порожнини.

Ортопедичні бандажі виконуються з натуральних або інноваційних високотехнологічних матеріалів, які не викликають алергічних реакцій. Можуть бути як заводського, масового виробництва, так і виконані за індивідуальною міркою.

Корсет

Ортопедичний пристрій для корекції порушень та ефективного розвантаження різних відділів хребетного стовпа. Виріб конструктивно складається з жорсткого металевого каркасу та закріпленої на ньому гільзи корсета, виготовленої з нейтрального пластику, натуральної шкіри чи медичного трикотажу.

Залежно від цілей носіння та конструктивних особливостей виробу існує більше 20 різних моделей корсетів, що мають різні функціональні можливості.

Тутор

Медичний пристрій, що застосовується для жорсткої фіксації суглобів уражених кінцівок у вигідному фізіологічному положенні. Найчастіше використовується після травм різної етіології чи медичних операційних втручань.

Конструктивно тутор є жорсткою гільзою, в основному, з регульованою шнурівкою. Тутор для ніг додатково посилюється твердим каркасом з металу.

Милиці, ходунки та тростини

Застосовуються для створення додаткової опорної площі при переміщенні осіб з порушеннями рухових функцій. В окремий клас виділяються тростини, які використовуються пацієнтами з повною або частковою втратою зору для орієнтації.

Найчастіше тростини та милиці виконані з дерева або пластику, тоді як ходунки, в основному, виготовлені з металу. Сучасні опорні пристрої мають велику кількість видів, типів і модифікацій, тому оптимальний варіант вибирається після консультації з лікарем, виходячи з діагнозу та особистих особливостей пацієнта.

Масажери

Призначені пацієнтам із хронічними або загостреними ураженнями судин (їх венозної системи) нижніх кінцівок для нейтралізації болю та дискомфорту в ногах шляхом впливу на акупунктурні точки на стопах. Масажний вплив е на ці точки дозволяє швидко та ефективно покращити м’язовий тонус ніг та їх загальний стан.

Компресійний трикотаж

Застосовується для профілактики та терапії при хронічних чи загострених порушеннях венозної системи нижніх кінцівок. У процесі носіння компресійний трикотаж надає на ноги градуйований компресійний вплив (лікувальний тиск), в результаті якого стимулюється кровообіг, зменшується або зовсім зникає набряклість, ліквідуються синдроми важких і хронічно втомлених ніг, попереджається виникнення та подальший розвиток варикозного розширення вен.

Компресійний трикотаж візуально не відрізняється від звичайних панчішно-шкарпеткових виробів, тому може носитися з звичайним одягом. Існують жіночі (колготки, панчохи та гольфи) та чоловічі (колготки та гольфи) моделі компресійного трикотажу.

Увага! Вибір відповідної моделі та розміру компресійного трикотажу слід робити лише після консультації з лікарем-флебологом.