Головна Суспільство Майже чверть українських сімей, у яких всі працюють, перебувають за межею бідності.

Майже чверть українських сімей, у яких всі працюють, перебувають за межею бідності.

бідність

бідністьПро це заявив експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко на прес-конференції в понеділок, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За його словами, останні дані свідчать, що на сьогоднішній день 23% сімей, де всі члени в сім’ї працюють, перебувають за межею бідності, а якщо працює лише одна людина – 37%.
Ризик бідності збільшується за наявності дітей. Так, за наявності однієї дитини за межею бідності перебуває 26% сімей, двох дітей – 39%, четверо і більше – понад 70% сімей.
При цьому розшарування за бідністю між сім’ями в селі і місті є дуже значним. У місті за межею бідності перебуває 15% сімей, у селі – 36%.
За словами Розенка, причинами цього є політика держави на дешеву робочу силу, а також перебування значної частини економіки в тіні.
42% в доходах громадян в Україні складає заробітна плата, а 39% – соціальні трансферти і виплати. Водночас у країнах Європи частка заробітної плати в доходах становить до 60%.
На сьогоднішній день за середньоукраїнського рівня заробітної плати у 2,7 тис. грн у галузі освіти середня зарплата становить 2,1 тис., охорони здоров’я – 1,7 тис., а в сфері надання соціальних послуг – 1,7 тис. Водночас у галузі держслужби середня зарплата становить 3,1 тис. грн.Таким чином, існує дисбаланс між тим, скільки влада витрачає на власне утримання і на утримання бюджетної сфери.