Головна Суспільство Літій-іонні акумулятори в телефонах. Що потрібно знати?

Літій-іонні акумулятори в телефонах. Що потрібно знати?

У сучасному мобільному світі продуктивність акумулятора поступово стає одним із найважливіших параметрів. Річ у тім, що зі зростанням продуктивності смартфона збільшується і його споживання енергії, а при цьому батареї залишаються незмінними. В середньому одного заряду батареї вистачить на одну добу активного використання смартфона. Спробуємо розібратися, з чим пов’язані подібні енергетичні “проблеми”.

Проблеми з продуктивністю акумуляторів у смартфонах

 На сьогоднішній день літій-іонні елементи з цього асортимента https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-mobilnogo-telefona/ є найпопулярнішими накопичувачами енергії, а на їхньому корпусі часто можна зустріти абревіатуру Li-ion. Вони відмінно зарекомендували себе і використовуються виробниками мобільної техніки вже не перший рік. Тим часом, постійне збільшення продуктивності смартфонів, зростаючі діагоналі екранів, а також обмежений обсяг батарейного простору тонким корпусом – створюють великі проблеми для цього типу акумуляторів. Саме тому досить поширена ситуація, коли під час інтенсивного використання смартфона ми змушені дозаряджати його акумулятор протягом дня.

 До того ж становище користувачів погіршується тим, що батарея зношується в процесі експлуатації та втрачає свою первісну ємність. Якщо раніше ми могли зробити заміну батарейного модуля самостійно, то на теперішній момент таку процедуру проводять у стінах сервісних центрів, оскільки моноблочні конструкції смартфонів вважаються умовно нерозбірними.

Як щодо Li-Pol технології?

При розгляді поточних акумуляторів необхідно згадати також літій-полімерні (LiPo) елементи, які ми також часто зустрічаємо в телефонах. По суті, вони зроблені за тією ж літій-іонною технологією, але відмінність полягає у використанні не рідкого, а гелеподібного електроліту. Перевага літій-полімерних акумуляторів полягає в їхній малій вазі, більшій стійкості до механічних пошкоджень і здатності набувати вільних форм. Однак вони не несуть суттєвих переваг з точки зору кількості накопиченої енергії.

Плюси і мінуси літій-іонних елементів

 На відміну від раніше використовуваних у телефонах нікелевих батарей, літій-іонні накопичувачі мають низку переваг. Першим і важливим удосконаленням є повна відсутність ефекту пам’яті. Це означає, що тепер телефон можна заряджати в будь-який час без ризику втрати ефективності комірки. Літій-іонні батареї також мають удвічі більшу щільність енергії, ніж старі NiMH батареї, це означає, що вони здатні накопичувати набагато більше енергії. Іншою перевагою літій-іонної техніки є невеликий мимовільний розряд (до 2 відсотків на місяць).

 Але є й недоліки. Літій-іонні акумулятори більш дорогі у виробництві та потребують набагато складніших систем заряджання, оскільки вони чутливі до перезаряду, надто високих струмів заряджання та високої температури (особливо вище 50 градусів Цельсія). Тому ці параметри постійно відстежуються і електроніка смартфона обов’язково відключає пристрій, якщо виявляє загрозу для акумулятора.