Головна Суспільство Ліки проти температури: коли потрібні та як вибрати

Ліки проти температури: коли потрібні та як вибрати

Підвищення температури — один з основних симптомів запалення в організмі. Перш ніж приймати жарознижувальні препарати, які можна придбати на сайті Рецептика, важливо точно виміряти температуру. Лікарі рекомендують не використовувати їх, якщо показник менш як 38 градусів. Детальніше про ліки проти жару та їх призначення розповімо далі.

Чому підвищується температура

Лихоманка є захисною реакцією організму на потрапляння патогенних мікроорганізмів. Під впливом високої температури:

  • підвищується вироблення інтерферону, активізуються захисні функції органів та систем;
  • уповільнюється розмноження хвороботворних мікроорганізмів, а деякі з них гинуть;
  • пришвидшуються обмінні процеси, завдяки чому печінка швидше ліквідує токсичні речовини.

Таким чином лихоманка допомагає організму побороти вірусні захворювання. Однак, якщо температура занадто висока, або стан не нормалізується протягом тривалого часу, це може спричинити зневоднення. Також зростає навантаження на серцево-судинну систему, а у маленьких дітей можлива поява судом. Тому у складних випадках важливо вчасно прийняти жарознижувальні засоби.
4GLNiCfNG1ohjJjVz4eS6Rtc3mO-7XgIWwcodJoRSoH6SBY0FhMgc4OZUiKbl3GOJ183X7THSn58kX0Gd7PVLPt5EFmlJHWKfTBo9IVyoDhoS04qEs472AQzeBbfF02U9rIjtfn_a_g6z-lTJEhRdrQ

Різновиди та особливості жарознижувальних препаратів

Всі ліки з жарознижувальною дією поділяють на декілька груп:

  • ацетильовані саліцилати — на основі ацетилсаліцилової кислоти, мають додатково протизапальні та протибольові властивості;
  • параамінофеноли — на основі парацетамолу, полегшують больові відчуття, володіють слабкою протизапальною дією;
  • піразолони та їх похідні — з метамізолом натрію та пропіфеназоном (анальгін), з протизапальними та анальгетичними властивостями;
  • похідні пропіонової кислоти — наприклад, ібупрофен, одні з найсильніших жарознижувальних та протизапальних ліків.

При підвищенні температури не варто відразу вдаватися до використання сильних жарознижувальних засобів. Вони не дозволяють точно простежувати стан і його зміни, а також можуть давати короткочасний ефект, якщо причину лихоманки не буде усунено.

Жарознижувальні ліки випускають у формі таблеток, капсул, суспензій, ректальних свічок чи порошків для орального розчину — придбати їх можна на Receptika. Вибір здійснюється з урахуванням особливостей організму пацієнта, його віку та стану. Важливо правильно розрахувати дозування, щоб уникнути побічних дій.

При тривалих симптомах необхідно звернутися за медичною допомогою. Таким чином вдасться визначити збудника та швидко підібрати відповідне лікування.