Головна Суспільство Який вибрати ДБЖ для комп’ютера?

Який вибрати ДБЖ для комп’ютера?

Для впевненої роботи комп’ютера обов’язково потрібне встановлення профільного обладнання – джерела безперебійного живлення. Якщо його не буде між електричною мережею і БЖ комп’ютера, то останній при різкому стрибку напруги ризикує банально згоріти. Від усіх ризиків можна підстрахуватися, якщо під’єднати ДБЖ до комп’ютера.

Найчастіше на ринку зустрічаються ДБЖ резервного типу. Їхні ключові компоненти у вигляді інвертора й акумулятора, якщо змінна напруга залишається в межах норми, не функціонують. Але варто змінитися струму, як акумулятор і інвертор починають працювати і на вихідній розетці гарантується змінна напруга прийнятної якості. Ці версії ДБЖ часто комплектуються малопотужними кислотними батареями (до 15 А/год), які в разі відключення енергії живлять БЖ комп’ютера протягом 5-6 хвилин. Цього цілком вистачає, щоб зберегти дані і вимкнути ПК уже в ручному режимі.

Особливості підключення та вибір відповідної моделі ДБЖ до комп’ютера

Якщо потужності джерела безперебійного живлення для комп’ютера не вистачає, то до нього під’єднують тільки процесорний блок, тоді як монітор живитиметься безпосередньо від електричної мережі. Перегляд інформація з ПК буде недоступним, якщо відключається електрика, збереження відбувається за допомогою “гарячих” клавіш. Єдине, що потрібно пам’ятати – докупити шнур “мама”, за допомогою якого БЖ комп’ютера з’єднується до цього обладнання.

Придбати безперебійник для будь-яких потреб можна в магазині https://voltmarket.ua/. Отримати якісну консультацію від кваліфікованих фахівців можна в офлайн-магазинах таких міст, як Київ, Дніпро або Львів, або ж замовити зворотний дзвінок через кнопку на сайті.

Недолік вищевказаної техніки – це швидкий знос батареї. У цьому разі, якщо напруга постійно скаче в межах 175-195 В, розумно брати лінійно-інтерактивні ДБЖ, оснащені вбудованим регулятором напруги. Міняти батарею доведеться вкрай рідко. Часто ці версії ДБЖ комплектуються більш ємними акумуляторами, що дають змогу на порядок збільшити автономний режим роботи ПК.

Який вид ДБЖ підійде для серверних систем?

Для серверних версій комп’ютерів вигідно купувати онлайнові ДБЖ, які здатні перетворити вхідний струм щонайменше у два рази. Час перемикання на батарею – нульовий і вони гарантують максимально жорстку стабілізовану напругу для БЖ комп’ютера. Часто це обладнання оснащується ж/к екраном, на якому видно як вхідну, так і вихідну змінну напругу. Топові моделі можуть мати функцію віддаленого доступу, завдяки якій якість напруги можна спостерігати дистанційним способом. Недолік останніх версій ДБЖ – висока вартість і саме тому їх переважно використовують у серверних версіях комп’ютерів.

Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).