Головна Суспільство Які потрібні матеріали для буріння свердловин

Які потрібні матеріали для буріння свердловин

Власники заміських будинків все частіше віддають перевагу власній свердловині в якості джерела води. Крім того, що це забезпечує автономність, за умови достатньої глибини водозабору, якість власної води набагато краща за водопровідну. При бурінні свердловин під воду на будь-якій ділянці величезну роль грає правильне устаткування. Якісні комплектуючі, надійні матеріали для облаштування, професійна робота — гарантують, що свердловина прослужить довгі роки.

Матеріали, необхідні для буріння свердловин

Для буріння й обсадження потрібні такі матеріали: 

  1. Пластикові або сталеві обсадні труби різного діаметру — 90-110 мм, 125 мм, 140-225 мм. Одні з найважливіших елементів в роботі бурильника.
  2. Спеціальний матеріал — бентоніт, який запобігає осипанню стінок, пливунів, засміченню свердловини піском, грунтом, породою. Також, це особлива глина є перешкодою для грунтових вод, щоб вони не фонтанували із землі.
  3. Оголовок для свердловини — сполучна частина між насосом і обсадною трубою. Він герметично закриває свердловину і захищає її від сміття, дрібної живності, бруду. Також, він тримає насос, захищає від затоплення і крадіжки насосних причандалів. 
  4. Фільтри з нержавіючої сітки або з напиленням зі спіненого поліпропілену. Вони не дають засмітитися свердловинній колоні механічними частками піску, грунту і домішками, які розчинені у воді.
  5. Труби з поліетилену, призначені для надходження води під натиском від насоса до свердловини.
  6. Сталевий або пластиковий кесон, покритий, за бажанням клієнта, гідро- і теплоізоляцією. Ця порожниста, поглиблена в землю, герметична ємність з кришкою служить для безпечного розміщення оснащення, захисту його і свердловини від замерзання, бруду та інших несприятливих зовнішніх чинників, включаючи злодіїв.
  7. Свердловинний адаптер, як аналог кесона, актуальний при розміщенні водозабірного оснащення в теплі. Надійний бронзовий, латунний, сталевий елемент системи дає можливість експлуатувати свердловину цілорічно.
  8. Побутові поверхневі або занурювальні насоси, насосні станції, гідроакумулятори й інші водозабірні агрегати різної потужності й принципу функціонування.

Водозабірні комплектуючі повинні відповідати усім технічним нормам і ДЕСТам, мати сертифікати відповідності.

Особливості вибору потрібних матеріалів і устаткування

Перш ніж бурова установка прибуде на ділянку, треба вибрати варіант обсадної труби: тип і матеріал виготовлення. На ринку представлені сталеві й пластикові труби:

  • сталеві — надійні, зносостійкі, здатні витримувати великий тиск, використовуються на сипких грунтах при глибині буріння вище 65 м;
  • пластикові — легкі, прості в монтажі, недорогі, не схильні до корозії, проте схильні до деформацій і не такі міцні, як сталеві. Вони не призначені для плавунів і великої глибини. 

Якщо особливості грунту не вимагають облаштування сталевими трубами, а глибина свердловини не перевищить 60 м, можна обійтися і пластиком. Кількість труб і їх діаметр залежать від призначення і складності конструкції. 

Для здобичі грунтових вод, багатих на мінеральні солі, краще використати фільтр з поліпропіленовим напиленням. Він надійний і довговічний, характеризується простою установкою і широким асортиментом розмірів. 

Кесон потрібен для утеплення свердловини на зиму. А легкий в установці й ефективний свердловинний адаптер — відмінний варіант, коли гідроакумулятор, фільтри, насосне устаткування знаходяться в приміщенні, яке опалюється. 

Варіант насоса підбирається за параметрами необхідного тиску і передбачуваних витрат води. 

Не слід забувати, що свердловина має бути встановлена на відстані мінімум 4 м від будинку і будь-яких інших будівель. А якщо вода буде використовуватися в їжу, то кращий варіант — артезіанська свердловина, глибиною понад 100 м. 

Фахівці ТОВ “Юрський горизонт” не лише проконсультують з усіх питань, але і забезпечать буріння під ключ, згідно з усіма характеристиками якості, надійності та професіоналізму!