Головна Суспільство Які міжкімнатні двері вибрати для квартири

Які міжкімнатні двері вибрати для квартири

Проблему вибору міжкімнатних дверей колись і доводиться вирішувати кожному власнику нерухомості. І це завдання не таке легке, як може здатися необізнаній людині. Міжкімнатні двері повинні бути в одній кольоровій гамі, мати загальний стильовий напрямок, гармоніювати з оздобленням інтер’єру, предметами меблів та декору, а не лише розділяти кімнати.

Дверний блок, що не збігається на вигляд і конструкції із загальним оформленням приміщень, запросто «зламає» задумане дизайнерське рішення. Вихід один – встановлювати хороші двері міжкімнатні, що за всіма параметрами відповідають внутрішньому оздобленню квартири. Існують різні критерії для вибору цього елемента.

Які двері вибрати у квартиру

Підбір дверей за розміром

Геометричні параметри виробів визначаються залежно від розмірів отворів, який вони будуть встановлені. У типовому багатоповерховому будівництві геометрія отворів та заповнення регламентовані ГОСТом 6629-88 «Двері дерев’яні внутрішні для житлових та громадських будівель».

Щоб правильно та акуратно встановити міжкімнатні двері на своє місце, необхідно звертати увагу не лише на розміри полотна, але також враховувати товщину та ширину дверної коробки, наявність або відсутність порожка. Ще треба пам’ятати про те, що двері бувають ліві та праві. Це важливо, коли блок повністю укомплектований фурнітурою та замковими пристроями, а в рамі вже передбачені виїмки для кріплення навісів.

Коли будівельники створили дверні отвори точно за стандартом, з вибором заповнення за цим параметром немає проблем. Але найчастіше власники нерухомості стикаються або з неправильною геометрією отвору, або з нестандартними рішеннями. Тоді доводиться виправляти ситуацію цегляним муром або іншими заходами. Проте практичніше замовити виготовлення дверного блоку під індивідуальні розміри.

Конструктивні рішення

У конструктивному плані існує чотири основні категорії дверей:

  • Розпашні – найбільш відомий тип виробів. Бувають одно- та двостулкові. Дверне полотно кріпиться на шарнірні навіси, закріплені на рамі. За простотою монтажу, щільністю закривання, шумоізоляції дана конструкція дуже ефективна. Але один недолік все ж таки є – відчинені двері потребують наявності вільного місця для ходу полотна. У стиснутих умовах це суттєва незручність.
  • Вироби, що гойдаються або маятникові – по суті, це варіація розпашної  конструкції. В даному випадку полотно навішується на петлі особливого пристрою, які дозволяють переміщати його в будь-якому напрямку – від себе чи себе.
  • Розсувні чи «купе» принципово відрізняються від попереднього варіанта. Тут полотно пересувається на роликах спеціальними напрямними вздовж стінової поверхні, які можна встановлювати тільки вгорі або знизу і зверху одночасно. Іноді таке полотно роблять повністю прихованим, але для цього потрібно будувати короб, а це можливо лише на стадії будівництва або капітальному ремонті.
  • Складаний варіант – дуже оригінальне рішення, при якому полотно складається з кількох секцій. Міжкімнатні двері, що складаються, краще поставити в квартиру з широкими отворами, коли потрібно зберегти площу. Оскільки такі полотна при відкритті зовсім не займають простору.

Найбільш стійкими є перші два типи дверних блоків, так як розсувні та складні види потребують чималої кількості шарнірів та роликів. Вони схильні до механічних пошкоджень і поломок. При виборі слід добре зважити, що важливіше: якісні властивості або оригінальність.

Вибір обробки та матеріалів

Матеріал виготовлення та методи обробки дверного полотна прямо впливають на ціну та експлуатаційні властивості виробу. З чого роблять міжкімнатні дверні блоки? Вибір за цим критерієм широкий і різноманітний.

Загальновизнаний лідер – це деревина потужна і клеєна. Використовується для виготовлення найдорожчих міжкімнатних дверей. З цією метою беруться високоміцні породи дерев – ясен, бук, дуб. Коли потрібно заощадити, полотно роблять із сосни і декорують його шпоном цінної деревини.

МДФ – легкий, міцний і надійний матеріал, що трохи поступається за якістю натуральному дереву, але відмінно обробляється і зберігає форму досить тривалий період часу. Якщо виріб із МДФ фанерований екошпоном, то зовні він практично не відрізняється від дерев’яного масиву.

Скло підвищеної міцності (триплекс, матолюкс, гартоване) застосовують для створення цілісних полотен у конструкціях з розстібними та розсувними стулками. Скляні міжкімнатні двері краще ставити там, де необхідно посилити природне освітлення. Вони бувають прозорими, матовими, з рельєфними чи відтінковими візерунками. Практикується використання скла ності декоративних вставок різних форм та розмірів.

Мазонітове дверне полотно є дерев’яним каркасом з хвойних брусків з ребрами жорсткості, заповненим легким матеріалом у вигляді сот. Виріб з обох боків обшитий тонкими листами МДФ. Колір полотна можна зробити будь-яким, оскільки у продаж вони надходять лише ґрунтованими.

Двері з ПВХ або алюмінієвих сплавів найчастіше встановлюють як виходи на балкон або лоджію. Це найбільш дешевий варіант, але більш підходящий для офісів та виробничих будівель, аніж для житлових приміщень.

Дверні полотна роблять глухими, фільончастими, із дзеркальними, скляними або вітражними вставками. Як оздоблювальні матеріали використовуються лако-фарбові та воскові покриття, морилки. Останнім часом популярними стали технології ламінування з використанням полімерних декоративних плівок. При індивідуальному замовленні є можливість вибрати покриття на свій смак, що підходить до інтер’єрної обробки квартири.

Декілька важливих порад щодо вибору міжкімнатних дверей

На поверхнях якісного дверного блоку неприпустима наявність сколів, потертостей. Емаль або лак мають бути нанесені рівним однорідним шаром. Перевіряють якість лакованого покриття простим натисканням пальця чи нігтя. На хорошій поверхні відбиток не виявиться, такі двері можна брати.

Купуючи відразу кілька блоків в одне приміщення, потрібно вибирати продукцію з однієї партії. Інакше колірні відтінки можуть не збігтися, а цей недолік буде видно лише після встановлення дверей. Крім того, оптові покупки зазвичай супроводжуються гарними знижками. Це суттєва економія для сімейного бюджету.

Полотна із дзеркальними та скляними вставками, а також повністю виготовлені зі скла, візуально розширюють простір і роблять приміщення світлішим. Але перш ніж купити такі міжкімнатні двері, потрібно випробувати надійність кріплення вставних елементів.

Щоб визначити правильність геометричних параметрів, необхідно перевірити діагоналі, висоту та ширину полотна. Якщо різниця перевищує 1 мм, краще вибрати інший виріб. І, нарешті, комплектація має бути повною: полотно, деталі рами, лиштви, поріжки та додаткові планки, якщо вони потрібні.

Правильний вибір міжкімнатних дверей забезпечить затишок у будинку та довгий термін служби цієї істотної деталі інтер’єру.