Головна Суспільство Як вибрати самокат для дорослого

Як вибрати самокат для дорослого

Сучасні самокати — не просто захоплення, а затребувані і практичні персональні засоби пересування. Окрім прогулянок парковою зоною, їх використовують для поїздок на роботу, у магазин, у справах, вилазок за місто.

Із приходом весни попит на самокати зростає. Ознайомитися із характеристиками різних моделей і вибрати свою можна за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/electroscooters/. Щоби покупка не була спонтанною, варто дізнатися про ключові критерії вибору й тільки після цього приймати рішення.

Визначаємося із типом засобу

Роблячи вибір, потрібно враховувати основну мету застосування.

Міський або класичний

Підходять для пересування тротуарною плиткою або асфальтованим покриттям. Використовуються для поїздок на роботу, прогулянок парком.

Засоби мають у міру широкі колеса середньої висоти, кермо до 35 см. Важливими критеріями вибору є можливість складати конструкцію, хороша амортизація, продумана ергономіка.

Велокат або позашляховий

Застосовуються для поїздок пересіченою місцевістю, де немає асфальтованих доріг. Для забезпечення прохідності оснащені великими, переважно надувними, колесами. Досить важкі і громіздкі.

Трюковий

Підходять для шанувальників спортивної їзди, екстриму. Легкі, довговічні, невибагливі в обслуговуванні, витримують інтенсивну повсякденну експлуатацію. Мають лаконічний дизайн, цільну раму, широке кермо, колеса діаметром до 12,5 см.

Звичайний чи електричний

Засоби схожі конструктивно, але мають різне цільове призначення:

  • Звичайні моделі підходять для активного проведення часу, дають змогу витрачати калорії.
  • Електричні — сприяють комфорту, дають можливість швидко переміщатися між певними точками, не потіючи.

Максимальне навантаження

Дорослі моделі розраховані на вагу 60-120 кг. Але купувати краще із запасом. Це дасть змогу користуватися засобом і іншим членам родини або кататися разом із дитиною.

Габарити деки

Розміри платформи для ніг впливають на зручність використання самоката. Оптимальне значення довжини деки в більшості випадків становить 40-50 см. Ширини — від 13 см.

Висота засобу

Оптимальний варіант кожен райдер вибирає самостійно. Головне, щоби під час катання в попереку й руках не відчувався дискомфорт.

Особливості коліс

Дорослі моделі мають діаметр коліс у межах 10-25+ см. Засоби для пересування містом переважно мають колеса діаметром 15-20 см.

Щодо матеріалу, майже 95% класичних самокатів має поліуретанові колеса. Вони довговічні, надійні, тихі, мають достатню амортизацію, забезпечують гарне зчеплення.

Ергономічність

Для міських самокатів важливим критерієм вибору є ергономічність. Зручно, якщо засіб має складану конструкцію. У такому вигляді його простіше переносити, транспортувати, зберігати.

Вага найлегших звичайних моделей сягає до 3 кг. Але більш надійні версії мають показник від 5 кг. Маса електросамокатів стартує від 10 кг. Вартими уваги елементами є також підніжка для вертикальної фіксації засобу, ручне гальмо, фара для освітлення шляху в темний час доби, підвищення помітності райдера.