Головна Суспільство Як сектантську капличку демонтовували з прокльонами

Як сектантську капличку демонтовували з прокльонами

Демонтаж сектантської каплички

Як повідомляють Тернопільські інтернет ЗМІ.Одразу після рішення депутатів Тернопільської міської ради 30 жовтня розпочався демонтаж самочинно збудованих споруд та огорожі у парку Національного відродження, які зробила незареєстрована релігійна громада. Практично у той же час коли відбулося голосування на сесії (близько 11-ї ) прийшло повідомлення про замінування сектантської каплички. Міліціонери, експерти, працівники МНС розпочали стандартну процедуру: оточили будівлю та евакуювали людей. Вибухівку не знайшли. Однак представників незареєстрованої релігійної громади в приміщення не пустили – вхід заблокували міліціонери.

Спочатку віруючі поводилися мирно – люди ходили довкола, молилися і сварили міліціонерів. Коли ж почали знімати ікони (близько 14-ї год.) сектанти вдалися до більш рішучих дій – кілька десятків людей атакували міліцейське оточення. Їм вдалося прорвати лави правоохоронців, але ненадовго. На допомогу колегам прибігли два десятки бійців спецпідрозділу «Беркут». «Статус кво» було відновлено.

Пополудні до віруючих підтягнулася підмога. Тепер міліції протистояли 50-70 рішучих людей, серед яких були й фізично здорові чоловіки.

Початок демонтажу споруд затягнувся через відсутність бульдозериста. Якщо бути точним, то під моральним тиском нескінченних завивань та прокльонів, якими осипали всіх навколо сектанти, водії бульдозерів не встояли та покинули техніку.

Працівники комунального підприємства відмовляються працювати, навіть під загрозою звільнення.

На пошук нового бульдозериста потратили кілька годин. Коли ж чоловік завів бульдозера сектанти оточили техніку. Представники незареєстрованої громади кидалися то на працівників міліції, то на комунальників і техніку, перепадало й журналістам та фотографам.

Після невдалої спроби прорвати блокаду каплиці, віряни стали живим щитом на шляху великого жовтого бульдозера. Один з сектантів заліз на кабіну і потім зістрибнув униз і пробрався під передній міст. Тільки за допомогою сльозогінного газу його «відключили» і витягнули з під грейдера. У той же час працівники «Беркуту» відганяли протестувальників. Особливо агресивних блокували і заламавши руки забирали до автобуса. У такий спосіб затримали близько двох десятків особливо активних сектантів.

Близько 17.30 год. міліціонери зробили грейдеру коридор відтіснивши протестувальників. Бульдозерист приступив до роботи. Зламавши вхід у споруду роботи знову призупинили – звідти винесли ікони, статуї, апаратуру, тощо.Згодом роботи з демонтажу продовжилися. Міліціонери стояли міцно тримаючись за руки, однак, сектанти не чинили активного опору.

Близько 19-ї год священник однієї з традиційних церков намагався по новому освятити численні статуї Божої Матері, які повиносили з будівлі, але дістав від сектантів пляшкою по голові.«Вночі роботи тривати не будуть. Завтра будемо старатися завершити їх. Окрім каплички, будуть знесені також паркан і вежа. Єдине, що поки ми не будемо зачіпати, так це встановленого хреста. Ми все-таки релігійні і віруючі люди, і до хреста віднесемося із повагою. Хрест буде залишений тут тимчасово, а потім ми його демонтуємо і віддамо в інші конфесії чи церкви для використання», – прокоментував заступник начальника управління житлово-комунального господарства Тернопільскої міської ради Микола Лесів.

За його словами демонтовані споруди буде вивезено на сміттєзвалище. На цьому ж місці буде встановлена памятка природи.«У нас є програма «Тернопільське джерело». Згідно із рішенням сесії від 20.06.2011 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території пам’ятки природи «Тернопільське джерело» тут буде проведено благоустрій території і буде відновлене джерело у тому вигляді, яким воно було колись», – додав Микола Лесів.