Будь-який портативний акумулятор є невеликим корпусом із вбудованими батареями, які у свою чергу можна зарядити від мережі або іншого джерела живлення. Як правило, на повербанку https://comfy.ua/powerbank/emkost_powerbank__ot-20000-do-29999-mach/ розташований один або декілька вихідних портів (зазвичай USB або USB-C), до яких можна підключити кабель для заряджання розрядженого гаджета. Також у більшості випадків (але не завжди) на корпусі є індикатор рівня заряду, який показує запас енергії, що залишився, самого зовнішнього акумулятора.
Портативна зарядка стане в нагоді тим, хто не хоче залишатися без зв’язку, соцмереж або роботи в невідповідний момент. З її допомогою можна продовжити час роботи вашого смартфона або планшета, якщо ви дивитеся багато відео, граєте в ігри, слухаєте музику або використовуєте інтернет. Портативна зарядка також корисна тим, хто часто подорожує або ходить у походи, коли знайти стаціонарне джерело електроенергії буває проблематично.
Чим відрізняються повербанки
Павербанк — це загальна назва портативних зарядних пристроїв, однак вони можуть мати різні характеристики та функції. Залежно від їхньої ємності, швидкості зарядки, кількості портів, дизайну та додаткових можливостей зовнішні акумулятори можна розділити на кілька видів:
Павербанк для ноутбука
Це найпотужніші та ємніші переносні батареї, які здатні заряджати ноутбуки та інші великі пристрої. Вони мають високу вихідну напругу і можуть підтримувати технологію Power Delivery, яка дозволяє адаптувати швидкість заряджання залежно від підключеного пристрою. Місткість таких «банок» може перевищувати кілька десятків тисяч мАг, що дозволяє зарядити ноутбук кілька разів. Однак такі девайси також мають великий розмір та вагу, та й коштують дорожче.
Павербанк для смартфонів/планшетів.
Це найпопулярніші та затребувані зовнішні акумулятори, призначені для заповнення енергії рядових гаджетів. Тут вихідна напруга, як правило, нижча, то найчастіше присутня підтримка різних технологій швидкої зарядки типу Quick Charge, Fast Charge, Dash Charge і т.д. Місткість таких зарядок може змінюватись від 2 000 до 20 000 мАг, чого вистачає для підзарядки смартфона або планшета від одного до декількох разів. Ці девайси найчастіше компактніші і доступніші.
Зовнішня батарея із сонячною панеллю
Це особливий вид акумуляторів, здатних заряджатися не тільки від мережі або комп’ютера, але і від сонячного світла. У їхній корпус вбудована сонячна панель, яка перетворює сонячну енергію в електрику і накопичує його в батареях. Однак такі пвербанки мають низьку ефективність зарядки від сонця (близько 10-20%) і вимагають дуже довгого часу для повної зарядки (від кількох годин до кількох днів).
Павербанк з бездротовою зарядкою
Це новий вид портативних зарядних пристроїв, що здатний заряджати інші гаджети без використання кабелю. Вони підтримують стандарт Qi, що передає енергію за допомогою електромагнітного поля. Таким чином, щоб зарядити свій гаджет від такого повербанка, достатньо покласти його на поверхню пристрою. Це практично і зручно, але швидкість бездротової зарядки відчутно нижча, ніж при кабельному підключенні. Але всі вони, як і раніше, дозволяють користуватися проводами, так що технологія Qi є приємним доповненням.
Також бувають переносні батареї з додатковими функціями, наприклад з вбудованим ліхтариком або з інтегрованою колонкою. Однак майже завжди якість таких комбінацій залишає бажати кращого – все той самий вбудований динамік навряд чи буде здатний відтворювати якісний та чистий звук.
Ми перерахували основні види портативних акумуляторів, які можна зустріти на ринку. Кожен із них має свої переваги та недоліки, тому при виборі повербанку потрібно враховувати низку факторів.
Що враховувати під час вибору
- Місткість. Це параметр, який демонструє, скільки енергії може зберігати та віддавати Powerbank. Місткість вимірюється в міліампер-годинниках (мАг) і безпосередньо впливає на те, скільки разів ви зможете зарядити свій гаджет. Всі виробники завжди вказують номінальну ємність батарей, але вона може відрізнятися від реальної. Справа в тому, що номінальна ємність вказується при напрузі 3,7 В, хоча смартфони використовують вищу напругу 5 В. Тому вихідна ємність може відрізнятися від номінальної, і часом ця відмінність може бути значною.
- Розміри. Ще важливо розуміти, що чим більша ємність повербанка, тим більше зарядок буде у вашому розпорядженні, але разом з цим зростає розмір та вага зовнішньої батареї. У цій ситуації необхідно знайти свій ідеальний баланс між габаритами та доступним числом підзарядок. Так, «банка» на 20 000 мАч вже досить важка, а тому не стане ідеальним варіантом, щоб покласти її в жіночу сумочку чи кишеню куртки та вирушити на прогулянку містом.
- Швидкість заряджання. Цей параметр показує, як швидко павербанк може заряджати підключені пристрої та власну батарею. Вона залежить від технології швидкого заряджання, яка підтримується як зовнішньою батареєю, так і вашим гаджетом. Її легко можна розрахувати самостійно, помноживши вольти на ампери, вказані на упаковці. Так, 5В 3А означає заряджання потужністю 15 Вт, а 9В 2,5А – 22,5 Вт. Враховуючи сучасні технології, не варто брати портативний акумулятор з мінімальною потужністю, адже багато телефонів вже можуть заряджатися на потужності понад 30 Вт, а якщо окремі моделі можуть досягати 67 Вт і навіть 120 Вт.
- Кількість портів. Тут все дуже просто: більше портів – більше пристроїв можна одночасно підключити до повербанку. Хочете заряджати одразу кілька гаджетів – беріть зовнішню батарею з 2 або 3 слотами. Якщо в цьому немає потреби, то можете просто проігнорувати цей аспект. Також потрібно пам’ятати, що чим більше портів використовується одночасно, тим менше потужність припадає на кожен із них.
Такі складові, як дизайн чи матеріали корпусу – це діло смаку. На практиці алюмінієвий корпус мало чим відрізняється від пластикового.