Головна Суспільство Як покращити розмовну англійську: чи можна підтягнути мову без спеціальних курсів

Як покращити розмовну англійську: чи можна підтягнути мову без спеціальних курсів

Більшість із нас навчилися читати й писати англійською ще в школі. Однак далеко не всі вміють вільно викладати нею свої думки. Ця проблема має психологічні та фізіологічні корені. У даній статті ми поговоримо про те, як поліпшити розмовну англійську мову і почати вільно спілкуватися з її носіями.

Як підтягнути розмовну англійську?

Найдоступніший спосіб поліпшити розмовну англійську — записатися на курси. Займаючись із викладачем, ви поліпшите вимову, збагатите словниковий запас і навчитеся краще розуміти мову. Знайти курси розмовної англійської для дорослих дуже просто. Досить зайти на ресурс із пошуку мовних шкіл, задати параметри та підібрати найкращий варіант.

Фото: https://schoolguide.in.ua/

Однак одних занять із викладачем буде недостатньо, якщо ви хочете вільно спілкуватися іноземною мовою. Для поліпшення розмовної англійської варто дотримуватися кількох важливих порад.

Вчіть фрази, а не окремі слова

При вивченні слів окремо від контексту, під час розмови ви витрачаєте багато часу на те, щоб з’єднати їх у граматично правильні та смислові конструкції. Однак, якщо зосередитися на вивченні розмовних фраз англійською, у вас уже будуть готові словосполучення, які можна застосувати в різних ситуаціях. Вивчення фраз полегшить формування складніших речень і зробить вашу мову природнішою.

Активно слухайте

Кожен діалог на 50% складається з прослуховування того, що говорить ваш співрозмовник. Ви навряд чи зможете йому відповісти, якщо не зрозумієте його слова. Отже, щоб уміло вести діалог, намагайтеся більше слухати англійську. Крім того, часте прослуховування допоможе вам покращити вимову та прибрати акцент.

Більше говорити вголос

У розмовній англійській основні труднощі полягають у підборі правильних слів та їх вимові. Розмовляючи вголос англійською, ви навчитеся швидко добирати потрібні словосполучення для вираження своїх думок. Зробіть звичкою коментувати свої повсякденні дії, описувати те, що знаходиться навколо вас, або перекладати текст вголос англійською.

Почніть думати англійською

Найімовірніше, перед тим як щось сказати, ви формулюєте думки рідною мовою, а потім перекладаєте їх англійською. Такий метод може зробити вашу мову неприродною. Щоб говорити англійською вільно та швидко, почніть нею думати. Розвивайте цю здатність хоча б по кілька хвилин на день під час поїздок, очікування в чергах, відпочинку вдома тощо.

Знайдіть співрозмовника

Якщо завдання знайти співрозмовника, який досконало володіє англійською, здається складним, то це зовсім не так. Існують спеціальні платформи мовного обміну, де можна практикувати іноземну з її носіями. Це покращить ваше розуміння живої мови, поліпшить акцент і дасть змогу тренувати розмовні навички.

Говоріть повільно

Говоріть англійською повільніше. Швидкий темп не зробить вас схожим на носія англійської, а скоріше навпаки — зробить вашу мову незв’язною. Якщо ви говоритимете в комфортному темпі, ви зможете краще формулювати думки, добирати потрібні слова та будувати правильні речення.

Записуйте й аналізуйте свою промову

Виберіть тему, яка вас цікавить, і складіть коротку розповідь, наприклад про вашу останню відпустку або про момент, коли ви відчули сильні емоції. Запишіть себе, використовуючи телефон, і потім уважно прослухайте запис. Оцініть, як ви звучите, зверніть увагу на можливі помилки. Спробуйте покращити свою розповідь і запишіть її ще раз, щоб порівняти результати.

Повторюйте за носіями мови

Використовуйте YouTube для пошуку коротких відео, де виступають носії англійської мови. Слухайте та повторюйте за спікерами, щоб покращити вимову. Обирайте відеоматеріали з субтитрами, щоб можна було одночасно слухати англійську та бачити текст, що допоможе краще засвоювати інформацію.

Застосовуючи ці поради на практиці на додачу до навчання на мовних курсах, ви незабаром помітите значні результати та покращите свою розмовну англійську. Головне — це наполегливість і регулярна практика.