Головна Суспільство Як підвищити мотивацію для вивчення англійської мови: ефективні стратегії та підходи

Як підвищити мотивацію для вивчення англійської мови: ефективні стратегії та підходи

Вивчення англійської мови — тривалий процес, який потребує мобілізації сил, памʼяті, розумових здібностей. Для досягнення результату людина повинна проявити неабиякі терпіння і наполегливість. Підтримувати мотивацію буває непросто. А без неї людина у будь–якій справі може швидко «зійти з дистанції».

Як підтримувати мотивацію учня на індивідуальних уроках?

Викладачу, який проводить уроки англійської мови онлайн індивідуально, доведеться бути певною мірою психологом, коучем, який застосовує різні способи впливу на учня з метою підтримувати його високу мотивацію.

Основний стимул

Поцікавтеся, навіщо людині потрібна англійська мова? Про цю мету потрібно регулярно нагадувати і розширяти перспективи, які зʼявляться завдяки володінню англійською. Адже мета може раптово зникнути. Крім первинної мети, варто знайти одну–дві додаткових, але також важливих.

Кілька цілей дозволяють не лише гарантувати довготривалу підтримку мотивації до вивчення мови, але й створення ефекту успішності. Цілі можуть бути короткотривалими і довготривалими. Поступове втілення в життя всіх поставлених завдань змушує людину відчути себе сильною, щасливою, самореалізованою. Це дуже підвищує мотивацію — учень чи учениця бачать ефект від своїх зусиль і розуміють, що всі цілі є досяжними, якщо продовжити навчання.

Акцент на успіхах

Учнів варто заохочувати використовувати мову, робити власні відкриття, можна розробити карту успіхів за принципом настільних ігор. Люди прагнуть дійти до кінця, коли бачать, що потрібно зробити для завершення гри. А мову можна вивчати все життя! І саме втрата відчуття кінцевої точки змушує багатьох загубити мотивацію.

Візуалізація

Учень прагне поїхати до Англії? Пропонуйте йому описувати історичні памʼятки Лондона, рекомендуйте на честь відзначення різних успіхів купувати якусь дрібничку в англійському стилі чи з відповідною символікою (ручку, чашку). 

70% інформації людина сприймає очима і саме візуальні нагадування найбільш ефективні.

Інтереси

У кожного учня є своя слабкість. Хтось є фанатом рок–музики — йому можна пропонувати перекладати пісні чи інтервʼю кумирів. Інші — поціновувачі делікатесів — можна практикуватися, переглядаючи кулінарні шоу.

Випробування практикою

Людина відчуває свій прогрес, зустрічаючись з носіями мови. Так перевіряється розмовна англійська, водночас підвищується самооцінка учня.

Подолання страху

Найкраще допомагає долати страх зустріч та спілкування з носієм мови. Англомовні люди зазвичай дуже толерантні до того, скільки помилок допускають їхні співрозмовники, оскільки англійську вивчають у різних куточках світу з різним успіхом, чимало народів створюють свої англосуржики, тож американець чи англієць готовий до того, що люди можуть говорити з помилками.

Ще один спосіб подолати страх — відверті розмови про різні мовні ляпи, які допускали відомі люди. 

Особливості мотивації для групових занять

Викладаючи групові курси англійської онлайн,до вищезгаданих варіантів спонукання можна додати соціальну мотивацію. По-перше, в групі зʼявляється взаємна стимуляція (конкуренція чи навпаки — прагнення співпраці з однодумцями). Різного роду групові завдання змусять одних учнів підбадьорювати до навчання інших.

Окремий спосіб збереження мотивації — бонусний. У групі можуть проводитися різноманітні конкурси, за результатами яких кращий учень тижня чи місяця отримує заохочення, для прикладу, знижку на навчання.

Варіантів підтримувати мотивацію учнів дуже багато, залишається обрати оптимальні для конкретних учнів.