Розвиток технологій дозволяє спілкуватися з близькими, які не поряд, за допомогою відео. Для цього потрібно встановити застосунок — будь-який зручний месенджер — та налаштувати камеру. На ноутбуці чи смартфоні це зроблено за замовчуванням. На стаціонарному комп’ютері потрібно провести певні маніпуляції, а перед цим придбати вебку.
Кілька слів про вибір пристрою
Для спілкування з близькими через відеозв’язок необхідний девайс із вбудованим мікрофоном. Це перше, на що потрібно звертати увагу. Потім дізнатися його роздільну здатність. Для якісного зображення достатньо мінімум 720, а краще 1080p. Для комфорту варто звернути увагу на додаткові опції: автоматичне фокусування, налаштування яскравості, контрастності. Не завадить продумати бюджет покупки. Проте не так важливо, скільки коштує вебкамера, як її сумісність із вашим ПК.
Порядок під’єднання
Придбавши девайс, можна переходити до наступного кроку — з’єднання з комп’ютером. Переважна більшість моделей пристроїв для цього використовує USB-роз’єм. Іноді процес дублюється безпровідним під’єднанням через WI-FI. Суть така:
- Переконайтеся, що системний блок має вільний USB-порт. Їх розташовують на передній панелі або позаду.
- Вставте штекер кабелю вебки до роз’єму. Впевніться, що він щільно сів у гніздо.
- Деякі моделі мають кабель живлення. Його треба під’єднати до електромережі.
- Зачекайте, доки операційна система виявить новий пристрій та виконає налаштування драйверів. У більшості випадків це відбувається автоматично. Якщо разом із девайсом продавався диск, потрібно вставити його в комп’ютер та виконувати кроки, указані в інструкції на екрані. Буває варіант, коли необхідно завантажити з інтернету потрібні файли.
- Після завершення процесу камера має працювати. Необхідно перевірити якість роботи, відкривши месенджер.
У деяких застосунках потрібно додатково перейти в розділ «Налаштування», вибрати під’єднаний девайс як головний. Після цього доступно регулювання якості зображення, його розміру, яскравості, контрасту, насиченості, різкості, гучності.
Додаткові можливості
Поява вебкамери дозволяє використовувати її на різних сайтах. Для цього треба зробити певні маніпуляції. Для користувачів Chrome необхідно зайти в «Налаштування». Далі вибрати «Конфіденційність та безпека» і в розділі «Камера чи мікрофон» надати дозвіл на їхнє використання. Для блокування достатньо видалити сторінку зі списку. Браузер може самостійно запросити доступ. У діалоговому вікні, що з’явиться на екрані, перейдіть до налаштувань та окремо поставте прапорець для камери та мікрофону. Потім натисніть кнопку «Вийти» для збереження змін. Процес установки вебок від різних брендів може мати певні відмінності. Але суть його скрізь однакова. До того ж виробники намагаються так створювати застосунки, щоб навіть користувач-початківець мав змогу самостійно все виконати.