Головна Суспільство Як очистити контактні лінзи

Як очистити контактні лінзи

Якщо у вас немає щоденних одноразових контактних лінз, які можна викинути перед сном, то необхідно щодня чистити контактні лінзи https://mkl.ua/ua/product/opti-free-express/, щоб захистити лінзи та очі від інфекції.

На щастя, очистити лінзи у можна за лічені хвилини. Давайте детальніше розглянемо, як правильно чистити контактні лінзи, щоб зберегти здоров’я очей і чіткий зір.

Очищення контактів за 6 простих кроків

Незалежно від того, чи використовуєте ви контактні лінзи на два тижні чи на місяць, ці прості кроки можна виконувати щовечора перед сном, щоб очистити їх. Просто переконайтеся, що ви використовуєте відповідний розчин для контактних лінз для вашого типу контактів.

1. Вимийте та висушіть руки

Брудні руки можуть перенести бруд, мікроби та жири на лінзи https://mkl.ua/ua/category/rastvory-dlya-linz/, тому обов’язково ретельно їх мийте. Антибактеріальне мило найкраще — від зволожуючого мила можуть помутніти ваші лінзи. Ви також повинні витерти руки чистим рушником без ворсу.

2. Наповніть чистий футляр для контактних лінз свіжим дезінфікуючим розчином

Важливо завжди заповнювати обидві камери вашої коробки для зберігання свіжим розчином, а не просто доливати старий розчин. Використаний розчин для лінз більше не є стерильним і сприйнятливий до розмноження бактерій, які можуть викликати дискомфорт або навіть інфекцію ока.

3. Протріть першу контактну лінзу дезінфікуючим розчином

Знявши одну із лінз, покладіть на долоню та сформуйте миску, злегка обхопивши рукою. Налийте кілька крапель розчину на лінзу, а потім обережно потріть лінзу кругами долонею одним пальцем протягом приблизно 15 секунд, щоб очистити її.

4. Промийте контактні лінзи додатковою кількістю розчину

Полоскання є важливим кроком, тому не пропускайте його. Промивання очищає будь-який бруд або залишки, які могли розпушитися під час тертя. Якщо вам цікаво, як промити контактні лінзи, це легко — просто налийте ще трохи розчину на лінзи.

5. Помістіть контактну лінзу в футляр для зберігання та закрийте її камеру

Пам’ятайте, що для кожного ока є власні характеристики контактних лінз — обов’язково вставляйте кожну контактну лінзу в правильну комірку (зазвичай вони позначені «R» і «L»). Після цього добре закрутіть кришку.

6. Повторіть те ж саме з іншою лінзою

Повторіть ці кроки для іншого ока та залиште лінзи на вказаний час у футлярі. Більшість контактних розчинів рекомендують замочувати на шість-вісім годин (варіюється залежно від виробника), тому найкращий спосіб очистити контактні лінзи – дати їм замочити на ніч.

Вранці, перш ніж одягнути контактні лінзи, вимийте та висушіть руки, а потім ще раз потріть лінзи та промийте свіжим розчином.