Головна Суспільство Як обрати собі мультитул

Як обрати собі мультитул

Мультитул – багатофункціональний інструмент. З його допомогою можна відкрити консервну банку, вкрутити шуруп чи загострити рибальські гачки. Крім універсальності, величезний плюс мультитула полягає в компактності, тому його зручно брати із собою на рибалку, полювання чи турпохід.

Вперше мультитули почала виробляти американська компанія Leatherman у 1980-х роках. Вони були 10 см у довжину і включали ніж, плоскогубці, викрутку, напильник, лінійку і ножиці.

У сучасний мультитул https://ranok.ictv.ua/ua/2024/01/23/multytul-v-riznyh-sferah-zhyttya/ входить від двох до десяти пристроїв. Ось ті, що зустрічаються найчастіше:

  • Ніж. Найпростіший і найнеобхідніший інструмент. Іноді в мультитулі їх буває кілька: звичайний і із зазубреним лезом, яким легко розрізати мотузку.
  • Плоскогубці чи пасатижі. Потрібні, щоб перекусити дріт або під час роботи з дрібними деталями.
  • Викрутка. Зазвичай до неї йде плоский і хрестоподібний наконечник під найпоширеніші шліци.
  • Ножиці. Невеликий розмір; підійдуть, щоб відрізати нитку чи шматок бинта.
  • Лінійка. Робиться як розмітки на корпусі мультитула.
  • Відкривачка. Підійде для пляшок та консервних банок.

Мультитул, як правило, роблять із нержавіючої сталі. Ще є моделі з титану – вони міцніші та легші, але коштують дорожче.

Види мультитулів

Мультитул-брелок

Мініатюрний варіант, який можна спокійно носити із собою щодня. Мультитул має спеціальне кільце, щоб прикріпити до зв’язки ключів або повісити на рюкзак. Але через розмір у таку модель входить максимум 3-4 інструменти.

Швейцарський ніж

Невеликий корпус, в який міститься ніж, відкривачка, штопор, пилка, ножиці та кілька інших корисних пристроїв. Такий мультитул більше, ніж брелок, але його теж можна закинути в сумку або рюкзак про всяк випадок.

Мультитул-плоскогубці

Найбільший мультитул. На відміну від інших моделей тут є пасатижі – це головний інструмент. Інші сховані в ручки, але не випирають і не заважають. Зазвичай ручки покривають шкірою або пластиком для кращого зчеплення.

Як вибрати мультитул під свої завдання

Якщо потрібний мультитул, який буде корисним у повсякденному житті, візьміть модель у форматі брелока або швейцарського ножа. У ньому є необхідні інструменти, щоб підкрутити шуруп, що розхитався, або відкрити пляшку.

Для риболовлі та полювання краще взяти мультитул-пласкогубці з декількома ножами, напилком та кусачками. Так ви швидко поправите гачок, обріжете волосінь або спиляєте невелику гілку. А якщо збираєтеся в туристичний похід, придивіться до моделей, в яких є баночка, ложка і кресало.