Головна Суспільство Фасадні термопанелі: що це?

Фасадні термопанелі: що це?

Фасадні термопанелі для зовнішнього оздоблення будинку – це супер сучасний матеріал, який дозволяє за короткий час оновити вигляд Вашого будинку та зробити його теплішим.

Що таке фасадні термопанелі?

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою сьогодні є досить поширеним варіантом. Будинок, облицьований термопанелі епіцентр, виглядає солідно та елегантно. А правильно підібрана затирка чудово поєднуватиметься або підкреслюватиме кожну плитку. Різноманітність кольору та фактури поверхні клінкерної плитки дозволяє реалізувати будь-який дизайнерський задум. Облицювання з клінкерної плитки личить і респектабельному особняку і скромному будинку економ класу.

Облицювання клінкерної плитки виконується «мокрим» методом, тобто, кожна плитка штучно клеїться на цементний клей (з гарною адгезією) окремими елементами. Крім цього, перед приклеюванням потрібно підготувати поверхню. Якщо будинок не вимагає утеплення, достатньо поштукатурити будинок фасадною штукатуркою. А ось при необхідності утеплення, утеплювач клеїться на спеціальний клей, дюбелюється та армується сіткою та клейовим шаром, після чого укладається плитка.

Фасадні панелі легкі в монтажі

Менш витратним способом облицювання фасаду клінкерною плиткою є вибір фасадних термопанелі.

Фасадні термопанелі складаються з утеплювача та клінкерної плитки, яка приклеюється у заводських умовах на спеціальний клей. Монтуються фасадні термопанелі безпосередньо на стіну на дюбель-цвяхи або шурупи (в панелях є спеціальні заступи). Збираються термопанелі легко та швидко за системою шип-паз як дитяче лего. Шви потім затираються фасадними затирками для швів. Монтаж можна виконувати самостійно, не вимагає залучення фахівців, що дозволяє знизити витрати.

Фасадні клінкерні термопанелі – це одночасне утеплення, захист та облицювання фасаду та цоколя будівлі.

Переваги термопанелей:

  • Одночасне утеплення та облицювання. (Утеплювач від 20мм до 150мм, Плитка – понад 200 кольорів та фактур)
  • Зручності монтажу. Вироби мають малу вагу та велику площу, завдяки чому робота йде швидко. Матеріал легко піднімати на висоту та різати. Панелі мають замкові з’єднання, за рахунок чого вони легко стикуються та тримаються надійно. Чи не вимагають посилення фундаменту.
  • Термопанелі легко переносять перепади температур (витримують до 300 сезонних падінь), не бояться вологи, не гниють і не уражаються грибком та пліснявою.
  • Через відсутність «мокрих» процесів монтаж можна проводити цілий рік, за винятком затирання (затирання швів проводити при температурі від +5С).
  • У складі клінкерних матеріалів для обробки фасаду будинку немає вапна та солей, тому висоли не утворюються. Забезпечена стійкість кольору оздоблення навіть за вкрай несприятливих зовнішніх умов.
  • На тлі інших видів оздоблення фасадні панелі з клінкерною плиткою – гідний варіант при високому зовнішньому ефекті. Не потрібно проводити регулярний ремонт, а період поступового руйнування термопанелей сягає 50 років залежно від виробника. Кожен дає гарантію.

Фасадні та цокольні термопанелі – види та характеристики.

Бувають три види термопанелей:

  • Пінополіуретан (ППУ)
  • Пінополістирол (ППС)
  • Екструдований пінополістирол (ЕППС)

Для фасаду будівлі найкраще використовувати термопанелі на основі пінополістиролу. ППС найстабільніший матеріал (порівняно з ППУ та ЕППС).

Для цоколя найкраще використовувати термопанелі на основі ЕППС. ЕППС не боїться вологи і має найвищий показник міцності на відрив і стиск.

Термопанелі ППУ можна використовувати як на фасаді та цоколі. Але треба мати на увазі, що ППУ матеріал не стабільний, і за високих температур має властивості розширяться і звужуватися. І згодом на стиках панелей можуть з’являтися тріщини, або панель може вигнути.

При виборі у бік термопанелей з ППУ панель повинна мати жорстку основу (ЦСП, СМЛ). Тільки у цьому випадку можна зменшити ризики.