Головна Суспільство Договір ренти квартири

Договір ренти квартири

Оформляючи договір ренти на квартиру, людина, яка є власником житла, передає у власність апартаменти іншому, отримуючи за це систематичні платежі чи послуги утримання. Отримання постійної ренти доступно лише громадянам, неприбутковим організаціям, а виплата – різним категоріям: юридичним особам, громадянам, державі чи муніципалітету. Та людина, яка отримала ренту, має можливість передавати ренту іншим або давати своїм спадкоємцям. Найчастіше, договір довічної ренти квартири є безстроковим і за фактом смерті людини, право передається спадкоємцям.

Приклад: людина не планує найближчим часом купити нерухомість в Київській області та безстроково платить фізичній/юридичній особі щомісяця платіж за ренту, отримує апартаменти для користування. При цьому людина стає власником житла за фактом підписання акта про передачу майна (житло обтяжене рентою). В договорі має бути зазначено, з якого моменту вимоги будуть анульовані. Якщо буде сплачено ренту або ліквідовано юридичну особу.

Які бувають договори ренти?

Є три різновиди такої угоди:

  • постійний;
  • довічний;
  • довічний з утриманням.

Вони підписуються двома сторонами: рентним кредитором та рентним боржником. Перший – надає свою житлоплощу у власність людині чи некомерційному підприємству, щоб отримувати систематичний прибуток у довгостроковій перспективі. А другий – одержувач майна, зобов’язується тривалий час виплачувати ренту або обслуговувати території, що надаються йому. Компанія, діяльність якої спрямована на комерцію та отримання фінансової вигоди, не може претендувати на орендну плату.

Відповідно до видів договорів ренти, є різні варіанти платежів та взаєморозрахунків:

  • Гроші або забезпечення. Забезпечувати лікам, одягом та продуктами харчування для догляду за власником житла.
  • Тільки гроші. При виборі договору довічної ренти на квартиру у столиці та інших містах.
  • Гроші чи нематеріальна допомога, послуги, рівні за вартістю.

Чи потрібно сплачувати податок за договором ренти?

У глобальному, договір ренти квартири не є договором купівлі-продажу, він має іншу правову природу. Угоди складаються в індивідуальному порядку, тому наявність або відсутність податку залежить від умов, прописаних у документі. Звернувшись в агентство нерухомості the Capital, ви зможете отримати консультацію кваліфікованого фахівця і розібратися з поставленим питанням.

Не можна забувати про наступні нюанси, які необхідно враховувати при розірванні договору безстрокової ренти. Визнати угоду недійсною можна, якщо:

  • Рентний боржник ігнорує вимоги та допускає прострочення (понад один рік).
  • Рентний боржник порушує зобов’язання щодо забезпечення виплати ренти.
  • Боржник стає неплатоспроможним, а тому не може виконувати умови договору.