Читання допомагає впорядкувати не лише бізнес-процеси, а й життя загалом — і мова не лише про книжки у жанрі наукпоп. Про це Сергій Токарєв — IT-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh — розказав журналістам українського Forbes.
“Я переконаний: розвиватися треба насамперед у вдосконаленні власного мислення. І тому важливо читати не лише бізнес-книжки, а й філософську, наукову і найбільше — просто художню літературу”, — наголошує підприємець.
Сергій Токарєв ділиться п’ятьма книжками, які допомогли йому організувати робоче та особисте, віднайти баланс у житті та досягти максимальної ефективності у справах.
“Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу”, Девід Аллен
У книзі автор знайомить читачів з системою Getting Things Done, мета якої — збільшити продуктивність людини та зменшити рівень стресу під час організації та виконання завдань.
Серед основних принципів методики:
- Записувати всі задачі, які з’являються, та детально прописувати дії, необхідні для їх виконання.
- Сортувати завдання за пріоритетом та регулярно переглядати цей список.
- Виконувати задачі тоді, коли є достатньо часу та ресурсу.
“Основна ідея книги полягає в тому, що наш розум неефективний для зберігання і нагадування про всі задачі. Аллен пропонує систему, яка допомагає звільнити розум від необхідності пам’ятати кожну дрібницю, дозволяючи йому зосередитися на виконанні завдань”, — пояснює Сергій Токарєв.
“Квантовий воїн”, Джон Кехо
Ця книжка поєднує наукову інформацію та духовні вчення — саме завдяки такій комбінації читачі зможуть самовдосконалюватися та покращити якість свого життя. Автор звертає увагу на те, що думки є потужним інструментом у досягненні бажаних змін.
“Квантовий воїн” переконує: кожна людина має потенціал, достатній для створення власної реальності.
“Від нуля до одиниці”, Пітер Тіль та Блейк Мастерс
Сергій Токарєв наголошує: саме ця книга надихнула його на розробку інноваційних рішень та показала, наскільки важливим є креативний підхід до бізнесу.
Автори переконані: справжній успіх — це не повторювати те, що вже існує (йти від 1 до n), а створювати нове, тобто перейти “від нуля до одиниці”. Пітер Тіль та Блейк Мастерс діляться у книзі інсайтами та роздумами про те, як створити успішний проєкт та розвивати його у майбутньому.
“Стартап без помилок”, Ерік Ріс
У цій книжці Ерік Ріс пропонує новий погляд на створення стартапів, управління ними та пришвидшення розробки нових продуктів. Саме цей підхід використовує у своїх проєктах Сергій Токарєв.
“Ріс впроваджує концепцію “ощадливого стартапу”, яка підкреслює значущість створення мінімально життєздатних продуктів (MVP), швидкого отримання зворотного зв’язку від клієнтів та ітеративного проєктування. Це допомає ефективніше використовувати ресурси, швидко адаптуватися до змін і максимально знизити ризики невдачі”, — ділиться підприємець.
“Контейнер. Як морський контейнер зробив світ меншим, а світову економіку більшою”, Марк Левінсон
“Ця книга підкреслила для мене значення інновацій для збільшення ефективності, акцентуючи на важливості адаптації до змін у бізнес-середовищі та використанні нових технологій для оптимізації процесів”, — пояснює інвестор.
Книга знайомить з ідеєю стандартизованого морського контейнеру, яку запропонував підприємець Малкольм Маклін і яка стала початком масштабних змін у транспортній галузі.
Марк Левінсон досліджує не тільки технічні та економічні, а й соціальні сторони цього процесу. Автор підкреслює: ефективність може бути дорогою, однак зрештою неефективість — ще дорожча.