Головна Суспільство Діти хочуть дивитися мультики УКРАЇНСЬКОЮ!

Діти хочуть дивитися мультики УКРАЇНСЬКОЮ!

У вівторок під Кабінетом Міністрів України декілька десятків активістів вимагало від Уряду припинити переслідування студії «Ле Доен», яка здійснює дубляж іноземних фільмів українською мовою для вітчизняного кінопрокату.

Нагадаємо, 5 квітня працівники податкової міліції здійснили рейд на територію студії і вилучили всю записуючу апаратуру.

Акція під Кабміном була організована рухом «Спільна справа» за сприяння ряду організацій, серед яких – Молодий Народний Рух, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, УНСО. До заходу також приєдналися відомі діячі мистецтва, журналісти, серед яких – письменниця Ірена Карпа, режисер Михайло Іллєнко, ведучий Микола Вересень, журналіст, ведучий, редактор «Українського Тижня» Юрій Макаров, голова культурно-мистецького об’єднання «Остання барикада» Олесь Доній, а також представники білоруської опозиції, які на прикладі своєї країни знають, що таке переслідування за використання рідної мови.

Координатор акції Олександр Данилюк зазначив, що дії податкової проти «Ле Доен» ілюструють українофобську спрямованість влади, яка переслідує таким чином українську мову і нищить все українське.

Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан відзначає, що напад на студію міг бути спробою виконання українськими органами влади замовлення російських прокатників; податківці лише прикривалися постановою № 168 від 1 лютого 2012 року, якою Кабмін скасував вимогу про обов’язковість дублювання або озвучення фільмів (будь-якою мовою) на території України.

 

Організатори заходу заанонсували продовження акції на четвер, так само під Кабінетом Міністрів о 12-й годині.