Українських дітей можуть безпідставно забрати з сім’ї. Ювенальне – тобто юнацьке – правосуддя, яке діє в інших країнах, хочуть запровадити в нашій державі. Депутати Тернопільської обласної ради вкрай стурбовані таким рішенням.
Леонід Бицюра, голова постійної комісії облради з питань законності та правової політики: «У порівнянні з тим, хто мав у юності історію перитеральної поведінки, але не став пацієнтом ювенальної системи, той, хто отримав м’який ювенальний вирок, тобто примусове консультування, громадські роботи, відшкодування шкоди, – у 2 рази частіше здійснювали злочинні діяння в дорослому віці. Ті, хто отримав ювенальні випробувальні терміни, у 14 разів частіше здійснювали злочинні діяння, ставши дорослими. Ті, хто в юності був поміщений в ювенальні виправні заклади, у 38 разів частіше ставали злочинцями».
Як прописано в ювенальній юстиції, соціальні працівники можуть у будь-який час завітати у ваш дім і перевірити умови проживання. Якщо, за словами дітей, їх утримують і виховують невідповідно до норм і вимог, неповнолітніх у вас заберуть. Тривожною для депутата Тернопільської облради став випадок із власним сином, учнем однієї з місцевих шкіл.
Наталія Турецька, депутат облради: «Директор викликає до себе, розповідає про те, що є така і така справа, що ми дитину «істязаємо», що робити з цією дитиною і взагалі що робити. Я з крісла ледь не впала! Я знала, що я буду доповідати з цього питання. І я знала, що я гострий противник ювенальної юстиції. А тут є всі підстави, що за мною мають вести спостереження і що в мене мають забрати сина через те, що я його б’ю. Так, я його набила, бо він курив у 10 років. Скажіть, хто не був битий за те, що курив у 10 років?»
Щоб не допустити впровадження ювенальної юстиції в Україні, тернопільські депутати прийняли відповідне звернення до Президента та Верховної Ради. Проти прийняття документу виступили й окремі держпосадовці, а також церковні діячі.