Головна Суспільство Чим відрізняється кондиціонер від спліт-системи

Чим відрізняється кондиціонер від спліт-системи

Щоб охолодити повітря у квартирі чи офісі, використовуються різні охолоджувальні пристрої – важко уявити собі, що 20 років тому це був лише віконний кондиціонер. Сучасні агрегати набагато різноманітніші і мають більше функцій, що породжує певні складності при виборі. Але при цьому далеко не всі знають у чому відмінність кондиціонера від спліт-системи, а вони досить значні.

Різниця в конструкції кондиціонера та спліт-системи

Багато споживачів вважають, що будь-який пристрій для охолодження – це кондиціонер. Моноблок це, віконна чи підлогова конструкція – зовсім неважливо. Але неважливим це вважає лише сам споживач, насправді різниця є і досить істотна. Перш, ніж купувати якийсь агрегат, слід дізнатися все про кондиціонер Львів і спліт-системи, особливо про їх конструкції.

В цілому, кондиціонер – поняття справді збірне і системи спліт до нього входять, але останнім часом їх виділяють в окремий клас, як удосконалений різновид більш простих установок. Так, у спліт-системі два блоки: внутрішній та зовнішній, тоді як кондиціонер складається тільки з одного блоку.

Особливості спліт-системи

Запитуючи про те, в чому різниця кондиціонера або спліт-системи, слід звернути увагу на те, що слово «спліт» у перекладі з англійської означає «розносити». І воно вичерпним чином пояснює особливості конструкції цього обладнання, що охолоджує: зовнішній блок у нього знаходяться з зовнішньої частини стіни, внутрішній, відповідно, в приміщенні.

Компресор, зовнішній контур, а також патрубки та вентилі для підключення фреонасосів знаходяться у зовнішній частині системи, а вентилятор, фільтри та фреонний випарник – у внутрішній.

Особливості кондиціонера

Основна різниця кондиціонера та спліт-системи https://vencon.ua/ua/ivano-frankovsk/catalog/kondicionery-split-sistemy полягає в тому, що в моноблоці зовнішній та внутрішній модулі об’єднані у загальному корпусі. Зовнішній контур, компресор і вентилятор – у задній частині, яка зазвичай виходить на вулицю, а випарник, припливно-витяжні канали та датчик температури повітря – у передній, тобто кімнатній.

Треба сказати, що сьогодні різниця між кондиціонером і спліт-системою досить суттєва, але є в них дещо спільне: обидва агрегати можуть працювати як на охолодження, так і на обігрів, тобто використовуватися цілий рік.

Чим ще відрізняється кондиціонер від спліт-системи

Справді, описана різниця у конструкції основна, але не єдина. Це слід врахувати, запитуючи, чим відрізняється спліт-система від звичайного кондиціонера.

Так, у спліт-системі досить довгі трубопроводи, які не потрібні звичайному моноблоку. Усередині корпусу кондиціонера розміщуються регулюючі вентилі, які з’єднують внутрішній і зовнішній змійовики.

Крім того, моноблок необов’язково керується за допомогою пульта, він може мати терморегулятор або перемикач режимів.

Що стосується форм-фактора, то це також те, в чому відмінність спліт-системи і кондиціонера як двох видів охолоджувальних пристроїв: кондиціонер є просто ящиком, який за розміром трохи більше мікрохвильової печі. У той же час внутрішній блок системи має витягнуту форму, зазвичай він довгастий і закріплюється під стелею.

Порівняння інших параметрів: у чому відмінність спліт-системи та кондиціонера

За принципом дії моноблок https://vencon.ua/ua/luck/catalog/kondicionery-split-sistemy від спліт-системи не відрізняється нічим. Причому буквально. Як і холодильники, вони працюють на основі заморожування при випаровуванні фреону та розігріванні при його зрідженні в процесі стиснення. Але є й різниця:

Однією з основних відмінностей вважається рівень шуму. Так, спліт-систему майже не чути, оскільки її галаслива частина знаходиться на вулиці. А ось кондиціонер досить галасливий, все-таки 45-65 децибелів, які він видає, дійсно можна порівняти з міським шумом. І це причина, через яку кондиціонери, у яких вентилятор розміщується всередині блоку, вже практично пішли з ринку.

Також відмінність спліт-системи та кондиціонера полягає у вартості, точніше навіть, у витратах на монтаж. Спліт-систему точно не вдасться змонтувати самостійно, особливо якщо йдеться про квартиру вище за перший поверх. Тобто до тих коштів, які будуть витрачені на покупку, додадуться витрати на монтаж.

Що краще вибрати

Магазин техніки Венкон може стати у нагоді при покупці кондиціонера. І тут для початку варто визначитися з умовами та періодичністю експлуатації. Кондиціонери більше підходять тоді, коли спекотних місяців небагато, а приміщення невелике.

Якщо ж планується використовувати прилад цілий рік, регулюючи з його допомогою температуру повітря в приміщенні, тоді не варто навіть думати, що краще спліт-система або кондиціонер, вибір однозначний. Звичайно, система вимагатиме періодичного обслуговування, але вона набагато ефективніша. До того ж, при постійному використанні рівень шуму – показник досить критичний.

Також варто звернути увагу і на бюджет, виділений на купівлю. Спліт-система обійдеться дорожче, тож, якщо у покупця просто немає на неї грошей, то питання знімається само собою. Однак у більшості випадків замість бюджетної спліт-системи все-таки варто віддати перевагу дорогому кондиціонеру.