Встановлення дисків більшого діаметра практикується досить часто. Багатьом автовласникам подобається візуальний ефект, який створюють великі колеса. Машина з ними набуває більш солідного і значного зовнішнього вигляду. Іноді буває і так, що штатні диски не влаштовують власника за дизайном або якістю. Однак встановлення дисків збільшеного розміру вплине не тільки на зовнішній вигляд транспортного засобу, але й на його ходові характеристики. Як саме — поговоримо у статті.
Вплив розміру дисків на ефективність автомобіля
Диски збільшеного діаметру важчі, і цей факт впливає на ходові характеристики та економічність транспортного засобу. Важче колесо мотору складніше розкрутити, тому необхідний для розгону час збільшиться. Під час гальмування автомобіль також може проходити довший шлях, оскільки за рахунок збільшення маси зростає його інертність. За проходження тесту на маневреність машини зі збільшеними дисками продемонстрували вищі показники. Більша маса та нижче розташування центру ваги покращують стійкість автомобіля і дозволяють йому маневрувати більш впевнено.
Однак з точки зору економічності та експлуатації транспортного засобу встановлення великих дисків не зовсім виправдане. Річ у тім, що для обертання великого і важкого колеса мотор споживає більше пального, тож диски 14 вигідніші за, наприклад, диски 16. Також велика маса колеса збільшує навантаження на елементи ходової системи та підвіски. Це прискорює знос деталей, а вартість їхнього ремонту або заміни досить висока.
Переваги та недоліки переходу з R14 на R16
До переваг установки великих коліс належать:
- поліпшення маневреності та стійкості;
- збільшення розміру дорожнього просвіту, що стає великою перевагою під час руху пересіченою місцевістю;
- естетичний і стильний зовнішній вигляд.
Однак великі диски під час обертання можуть зачіпати поверхні колісних арок та інших елементів кузова. Тому важливо, щоб розмір нового диска відрізнявся від розміру штатного колеса не більше ніж на 24 мм. Крім цього, обертання важкого колеса спричиняє збільшення витрати пального та перевантажує ходову систему.
Чинники, які варто враховувати під час вибору
Варто зважати на рекомендації виробника транспортного засобу. У технічній документації зазначається діаметр виробів, які допускається встановлювати на машину. Важливо враховувати матеріал виготовлення коліс. Диски бувають легкосплавними, штампованими, кованими, сталевими, і кожен з цих різновидів має власні експлуатаційні характеристики. Важливим критерієм для багатьох автовласників також є зовнішній вигляд виробів. Купувати колеса краще у спеціалізованих магазинах, що пропонують сертифіковану продукцію.