Звичайний накладний замок — це недорогий та ефективний механізм для захисту оселі. Існує безліч різновидів, і кожен з них має свої переваги та недоліки. Розглянемо особливості накладних замків для будинку та квартири.
Переваги накладних замків
До них відносяться:
- Простота встановлення. Для монтажу необхідно зробити лише один круглий отвір у дверному полотні. Не потрібні спеціальні інструменти або підготовка місця для врізки. Встановлення замка можна виконати самостійно, а у разі несправності його легко зняти та замінити, не пошкоджуючи дверне полотно.
- Універсальність. Підходять для більшості дверей (окрім скляних). На ринку є багато моделей для вхідних та міжкімнатних полотен.
- Доступна ціна. У порівнянні з врізними замками накладні моделі дешевші.
Також здобуває більше популярності накладний дверний замок смарт. Це накладки на двері з чіпом, які дозволяють відчиняти двері за допомогою електронного ключа на смартфоні. Смартзамок також легко встановити.
Для надійності їх часто доповнюють звичайним механічним замком. Для комерційних об’єктів підходять накладні моделі з магнітними ключами-брелоками, а також з функціями електронного журналу та контролю доступу. Такі замки дорожчі, але пропонують додаткові можливості.
Мінуси накладного типу
Кілька важливих недоліків:
- Менш надійний. Він не такий захищений від злому, як врізний, і не рекомендується використовувати його як єдиний спосіб захисту. Оптимальним варіантом є поєднання накладного та врізного замка.
- Вразливість. Корпус накладного дверного замка добре видно на полотні, тож його так само легко зняти, як і встановити.
- Низька секретність. У накладних замків зазвичай нижча секретність, ніж у врізних.
У побуті накладні моделі ідеально підходять для дверей у під’їздах, хвірток чи тамбурів. Їх часто встановлюють додатково до врізних замків для підвищення рівня захисту.
- Зовнішній вигляд. Велика коробка на дверях багатьом видається непривабливою та громіздкою.
Вибираючи накладні замки на двері, звертайте увагу на такі моменти:
- Якість виготовлення. Додаткові елементи, такі як броненакладки, блокувальники ригелів, ланцюги, роблять замок більш надійним.
- Тип ключа. Для тамбурних дверей не варто встановлювати замок з біометрією.
- Серцевина. Для дому оптимально вибирати замки з мінімум мільйоном комбінацій.
- Дизайн. Колір коробки може бути сірим, бежевим або коричневим, але вибір досить обмежений.
Для металевих дверей рекомендується встановити доводчик, щоб замок служив довше. Купуйте замкову продукцію у перевірених продавців, які можуть надати сертифікати якості. Накладний замок — це бюджетний спосіб захистити своє житло або комерційну нерухомість.