Головна Суспільство Чи можливо взимку пересуватись на всесезонній гумі?

Чи можливо взимку пересуватись на всесезонній гумі?

За даними Європейської Асоціації виробників шин (ETRMA) загальний продаж всесезонних шин відносно 2021 року збільшився на 35%. Так, всесезонна гума приваблює все більшу кількість водіїв, але чи насправді її можна використовувати цілий рік розкажуть фахівці інтернет-магазину «Асканія Шина».

Для яких умов створювалась всесезонна гума?

Якщо порівнювати характеристики зимових, літніх та всесезонних покришок, чітко видно, що виробники намагаються поєднати в останніх кращі якості зимових та літніх. Звідси випливає, що вони мають усереднені характеристики: не для сильних морозів та не для спеки. Такий підхід відображається як на гумовій суміші, так і особливостях малюнку протектора. Проте наскільки це підходить для умов України?

В якому регіоні України безпечно пересуватись на всесезонній гумі?

Безперечно, такі покришки мають свої переваги, проте існує низка суттєвих обмежень в експлуатації. Ось вони:

  1. Максимальна температура повітря не повинна перевищувати 20-22 °С.
  2. Мінімальна температура повітря не нижче -5 °С.
  3. Вкрай не рекомендується використовувати на льоду, а також на засніжених шляхах.
  4. Швидке зношування протектору у спеку.

Якщо на Півдні України (Херсонська область, Крим, частково Одеська область) сильні морози трапляються рідко, то середня температура влітку перевищує позначку 22 °С, а подекуди сягає 30-35 °С. Втім, з цим ще можна миритися, бо аномальна 40-градусна спека фіксується нечасто.

Щодо зимових умов, то для регіонів Півдня України середня температура коливається від +1 до +5 °С, що цілком припустимо задля використання всесезонної гуми. А от північні та західні області рідко коли обходяться без сильних морозів взимку. Так, температура в січні в Чернігові подекуди сягає -15 °С, а в Прикарпатті та Закарпатті до -20 °С. Причому безсніжних зим на Заході, в Центральних областях та Півночі України майже не буває.

Коли варто обирати тільки зимову гуму?

Висновки можна зробити самому — відносно безпечне використання всесезонних шин з обмеженнями можливе лише на Півдні та частково на Південному сході країни. На решті території держави доведеться перевзуватись по сезону.

Що говорить закон про всесезонку?

Питання щодо використання всесезоних коліс (або зимових) не врегульовано законодавством та адміністративним кодексом. Єдине, що у підпункті 31.4.5 ПДР — радять ставити шини, що відповідають стану дорожнього полотна (ожеледиця, дощ або сніг). 

Якщо виникнуть складнощі з підбором якісних покришок, питання “як позначається всесезонна гума?” — менеджери інтернет-магазину «Асканія Шина» (ascania-shina.com) завжди допоможуть порадою та підкажуть оптимальну модель за ціною та якістю для того чи іншого регіону і моделі авто.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here