83,5% українців за віросповіданням відносять себе до Православ’я.Опитування проводилося з 10 по 20 лютого 2012 року. Вибірка склала 1600 осіб з центру і південного сходу країни. Середня похибка складає 2,2%.
Протестанти, лютерани, п’ятидесятники, адвентисти, баптисти набирають близько 3% послідовників. Про це стало відомо під час прес-конференції соціолога, засновника групи компаній “Research & Branding Group” Євгена Копатька на тему: “Суспільство і Церква: релігійна самоідентифікація українців”, інформуєРадіо-Ера.
Просто православними вважають себе 39,7% опитаних, чітко відносять себе до УПЦ (МП) – 27,8%, і ще 14,3% називають себе прихожанами УПЦ КП.
В цілому, 52% респондентів виступають за передачу Церкві колишнього церковного майна, яке належить зараз державі і є музеями. 19,1% українців заявили, що їм це питання байдуже, 10,1% не змогли відповісти, і лише 18,8% відповіли «проти». Однак 61% опитаних вважає таку передачу відновленням історичної справедливості.
Своїм духовним лідером вважають: 17,3% опитаних – Митрополита Володимира (УПЦ МП), 8,1% – Патріарха Кирила (МП) і тільки 5% українців назвали таким Патріарха Філарета.
Також 59% українців вважають питання пошуку шляхів вирішення церковного розколу і протистояння Українського православ’я – виключно внутрішньоцерковним питанням, при цьому 30% не змогли дати відповідь на поставлене питання.
Лише 11% українців вважають, що припустимо втручання влади в питання подолання розколу в Українській Православній Церкві, який, на думку 67% респондентів, був викликаний саме спробами використати Церкву в політичних і корисливих цілях на початку 90-х років, коли і виникла ідея створення УПЦ КП.