
Результат регулярного сну на непридатній подушці – біль у шиї та спині, головний біль та алергії. Саме від наповнювача для подушки залежить ступінь жорсткості, здатність підтримувати голову та шию, а також довговічність та ризик виникнення алергії. Варіантів дуже багато, але для зручності ми розділимо всі матеріали з яких виготовлена подушка на натуральні та синтетичні.
Натуральні наповнювачі
- пух і перо донедавна були єдиним варіантом наповнювача. Матеріал добре пропускає повітря, поглинає вологу, тому регулює теплообмін. За пуховими і пір’яними подушками треба доглядати, регулярно просушувати і дезінфікувати, інакше всередині заводяться пилові кліщі, на екскременти яких може виникнути алергія.
- наповнювач з овечої та верблюжої вовни добре проводить повітря, вбирає піт, підтримує нормальну температуру тіла. З овечої вовни виходять надмірно м’які подушки, зате вони мають терапевтичний ефект при застудах та мігренях.
- бамбукове волокно не викликає алергії, дихає, проводить повітря, можна прати в машинці типу автомат. Матеріал має середню жорсткість, дає хорошу підтримку голові та шиї, не збивається в грудки.
- бавовна – звичайна вата, має достатню м’якість. Наповнювач швидко скочується, втрачає форму, у ньому люблять жити паразити, та й прати таку подушку не можна. Її навряд чи вистачить на 1-2 роки.
Синтетичні наповнювачі
Вони коштують дешевше, не викликають алергії та у догляді простіше, до найпопулярніших відносяться:
- поліестер – дешевий матеріал, що відштовхує пил, але з часом злежується, стає плоским, а зі швів починають стирчати нитки.
- синтепон також коштує недорого, не вбирає запахи, переносить машинне прання, але згодом ви помітите на подушці продавлене місце від голови.
- холлофайбер – це той самий поліестер, але його волокна скручують у кульки, закріплюють силіконом. Наповнювач довго не злежується та його можна прати в машинці.
- силікон – поліестер у вигляді порожнистих волокон. Коштує недорого, але не дуже довговічний.
- тинсулейт – поліефіре волокно, скручене в спіралі і покрите силіконом. Легко переться, служить щонайменше 5 років, у ньому не заводяться кліщі.
- піна або «меморіформ» – еластичний наповнювач, який зберігає форму голови, служить не менше 10 років, використовується в ортопедичних подушках.
- мікроволокна – замінник натурального пуху. Наповнювач досить легкий, міцний, простий у догляді, служить близько 5 років.
- мікрогель – аналог пуху, легкий, гігроскопічний, його можна прати вдома і він не викликає алергії. Коштують такі подушки недешево, але служать до 10 років;
- віскоеластик – пористий наповнювач, що легко набуває форми голови. Прати його не можна, довговічність – близько десятка років.