Головна Суспільство Як захистити сумку від охоронця супермаркету?

Як захистити сумку від охоронця супермаркету?

покупець

покупецьЧи зобов’язані ви показувати вміст своєї сумки охоронцеві супермаркету, якщо він підозрює вас у крадіжці – на це питання відповів експерт. Досить буденна ситуація: охороні раптом здалося, що ви сховали за пазухою або в кишені якийсь товар. На виході з магазину від вас вимагають показати сумку, або вміст кишень.

Як пояснює delfi.ua Олександр Ладигін, юрист з прав споживачів, обшукувати вас вони не мають права. Максимальні повноваження співробітника охорони – затримати вас до приїзду співробітників міліції. «Ви не зобов’язані цього робити, не зобов’язані навіть говорити з охоронцем. він може тільки викликати міліцію, якщо у нього на те є жорсткі підстави », – говорить експерт.
Охоронець має право викликати міліцію, якщо:
1. На виході з супермаркету спрацьовування рамки
2. Камери стеження зафіксували, що ви щось крали
3. Показання свідків
«Якщо цих підстав немає, то охоронець взагалі нічого з вами робити не може, навіть пальцем не може доторкнутися, не кажучи про огляд особистих речей», – зазначає Ладигін.
Якщо охоронець наполягає на обшуку, то:
1. Він порушує закон. Відповідно до статті 29 Конституції України кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. І стаття 289 Цивільного кодексу України говорить про те, що кожна людина має право на особисту недоторканність, а 270 визначає його як ваше особисте немайнове право.
2. Такі дії як огляд людини та її особистих речей згідно Кримінально-процесуального кодексу і закону «Про міліцію» можуть проводити тільки співробітники правоохоронних органів.
3. Якщо ваші права все ж були порушені, можете скласти заяву в прокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу за фактом самоправства охоронців супермаркету. Якщо охоронці супермаркету затримали вас на більш ніж 3 години, можете також вимагати порушити кримінальну справу за фактом незаконного позбавлення волі.
4. Слід направити письмове звернення на адресу адміністрації магазину з вимогою відшкодувати вам моральний збиток.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here