Головна Суспільство Як вибрати палатку для відпочинку?

Як вибрати палатку для відпочинку?

Відпустка і карантин? Чудовий привід вирушити до моря чи в гори із наметами, подалі від скупчень людей, велелюдних місць та звичного відпочинку з “вигодами”.
Для цього потрібно не багато — транспорт та спорядження.
Якщо з транспртом проблема вирішується прокатом або він у вас є давно, то до вибору спорядження потрібно підійти відповідально, о ви захочете щоб воно служило вам довго, бо до нього звикаєш і замінити потім важко. Як вибрати палатки для отдыха

За призначенням намети бувають:

• Трекінгові (рівнинні). Прості невеликі намети, розраховані на легкі походи і ночівлі вздовж туристичних стежок, в лісі і на рівнинах. Не дуже стійкі до сильних злив і вітрів.
•Експедиційні. Схожі на рівнинні, але з підвищеною вітро- і вологостійкість. Досить універсальні в своєму класі: підходять як для рівнинних подорожей, так і для гірських походів невисокої складності.
•Штурмові (високогірні). Такі намети можна використовувати в будь-яких умовах, але найчастіше їх беруть в складні гірські походи. Хороший штурмовий намет витримає будь-які погодні умови. Штурмові намети легкі, помірно місткі, швидко збираються. Ціна, часом, кусається.
•Кемпінгові. Це намети для любителів автотуризму або багатоденних зупинок на одному місці (хоча б 3-4 дні). В силу своєї місткості їх часто беруть і для сімейного відпочинку на природі. Як правило, кемпінгові намети дуже комфортні: з високими стелями, великими тамбурами, з безліччю вікон і хорошою вентиляцією. Але є і кілька явних мінусів: висока ціна, велику вагу і вони повільно (через великий об’єм).


•Спеціальні. Сюди ми включили спеціалізовані намети з нестандартними вимогами до умов або конструкції: рибальські та військові намети, намети для зимових походів, для дітей…

Форма важлива не тільки з декоративної, але і з чисто практичної точки зору.

Види туристичних наметів за формою:

• Півсфера. Це найпопулярніша форма наметів, в силу її універсальності. Напівсферичні намети підходять як для простих виїздів на природу, так і для складних походів, вони легкі в установці і стійкі. Основою каркаса зазвичай є дві перехресні дуги.

• Напівбочка. Дуже комфортна і містка форма, але є і мінус – знижена стійкість. Дуги у такого намету встановлюються паралельно одна до одної і не перехрещуються, тому для підвищення стійкості потрібні додаткові розпірки.

• “Могилка”. Форма яку облюбували туристи-одинаки. Має хорошу стійкість, компактна і легка. Дуги у такого намету ставляться паралельно один одному, але схрещуються і перехрестя підв’язуються з тентом.

• Шатро. Шатрові намети відомі ще з глибокої давнини. Їх велика перевага – відсутність каркаса і велика місткість. Опорним елементом служить єдина центральна стійка, від якої до землі сходить тент. Шатро – це улюблена форма експедіціоністів.

• Двосхилий намет ( “будиночок”). Це класичний стиль радянських наметів. Основні переваги – компактність, легка вага і дешевизна. Але при цьому є і прикрі мінуси: складність установки, низька вітростійкість, високі вимоги до місця установки. До сих пір цей вид наметів популярний серед любителів лісових походів.

Отже, коли підходите до покупки намету, потрібно враховувати багато нюансів, зокрема місцевість куди ви будете подорожувати, кількість людей, час перебування та пору року. А найкраще намет можна підібрати на alp.com.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here