Головна Суспільство Якщо ви сонько, то це генетично

Якщо ви сонько, то це генетично

сон

сонВчені виявили, що власникам гена ABCC9 потрібно приблизно на півгодини більше сну щоночі, ніж людям без цього гена. 
Володарем гена ABCC9 є кожен п’ятий європеєць.

Відомо, що потреба у сні в різних людей буває зовсім різною. Маргарет Тетчер, наприклад, було досить чотири години сну на добу, а Альберт Ейнштейн спав по 11 годин.

Автори дослідження подбали також і про географію. Вони вивчили особливості сну жителів Оркнейських островів, розташованих у північно-східного узбережжя Шотландії, а також хорватів, голландців, італійців, естонців і німців.

У всіх їх запитували про цикл сну у вільні дні – тобто тоді, коли їм не треба було вставати на роботу наступного дня, працювати позмінно або приймати снодійні. Так, кожен з добровольців розповів про тривалість свого сну і здав кров для аналізу ДНК.

Коли дослідники з Единбурзького університету і Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені порівняли їхні свідчення з результатами генетичного аналізу, вони виявили, що носіям різновиду гена, відомого як ABCC9, потрібно було більше восьми годин сну на добу.

Ген ABCC9 бере участь у визначенні енергетичного рівня клітин тіла. Автори роботи вважають, що їх дослідження відкриває новий напрям у вивченні сну, передає ТСН.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here