Якщо ви сонько, то це генетично
сонВчені виявили, що власникам гена ABCC9 потрібно приблизно на півгодини більше сну щоночі, ніж людям без цього гена. 
Володарем гена ABCC9 є кожен п’ятий європеєць.

Відомо, що потреба у сні в різних людей буває зовсім різною. Маргарет Тетчер, наприклад, було досить чотири години сну на добу, а Альберт Ейнштейн спав по 11 годин.

Автори дослідження подбали також і про географію. Вони вивчили особливості сну жителів Оркнейських островів, розташованих у північно-східного узбережжя Шотландії, а також хорватів, голландців, італійців, естонців і німців.

У всіх їх запитували про цикл сну у вільні дні – тобто тоді, коли їм не треба було вставати на роботу наступного дня, працювати позмінно або приймати снодійні. Так, кожен з добровольців розповів про тривалість свого сну і здав кров для аналізу ДНК.

Коли дослідники з Единбурзького університету і Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені порівняли їхні свідчення з результатами генетичного аналізу, вони виявили, що носіям різновиду гена, відомого як ABCC9, потрібно було більше восьми годин сну на добу.

Ген ABCC9 бере участь у визначенні енергетичного рівня клітин тіла. Автори роботи вважають, що їх дослідження відкриває новий напрям у вивченні сну, передає ТСН.
Категорії: Життя

Теги:

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: