Головна Суспільство Чистка газового котла

Чистка газового котла

Газові котли необхідно регулярно обслуговувати, щоб вони прослужили якісно та максимально довго. Рекомендується оформляти виклик фахівців не рідше одного разу на кілька років, щоб очистити обладнання від накипу. Якщо воно починає працювати нестабільно, може знадобитися чистка газового котла https://trubolub.com.ua/uslugi/chishhennya-gazovogo-kotla-tb/. Це необхідно, коли виникають такі тривожні симптоми:

  • витрачається значно більше газу, ніж раніше;
  • ефективність обігріву кімнат знизилася;
  • напір гарячої води став помітно слабкішим, після відкриття крана доводиться чекати деякий час, щоб із нього пішла тепла вода;
  • опалювальні радіатори нагріваються слабо чи нерівномірно;
  • під час роботи котла чути нехарактерний тріск та інші незвичайні шуми;
  • при перегріві теплообмінника пристрій автоматично вимикається.

У разі виникнення хоча б однієї проблеми з цього списку потрібно звернутися за допомогою до фахівця з Труболюб, який почистить систему, прибере сажу, зробити промивання, усуне несправності.

ОСНОВНІ СПОСОБИ ОЧИЩЕННЯ КОТЛА

Існує три основні способи, як виконати прочищення газового котла.

Механічний допомагає усунути накип та сажу. Потрібно розібрати котел, усі запчастини, деталі та комплектуючі очищаються спеціальною щіткою. Це ефективний спосіб, який забирає багато часу та сил.

Хімічний варіант використовується, коли потрібне очищення котлів високої та середньої потужності. При цьому їх не слід розбирати.

Комбінований тип поєднує в собі хімічний і механічний варіанти, дозволяючи досягти максимум ефективності.

ЕТАПИ ЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ КОТЛІВ

Під час проведення робіт фахівці Труболюб все виконують за таким алгоритмом:

Устаткування відключається від джерел живлення, теплоносій зливається: як із системи опалення, так і з розширювального бака.

Для зливу теплоносія часто використовується спеціальна арматура у системі опалення. Якщо її немає, відключається подача всієї води до будинку, рідина повністю зливається із системи.

Лицьова панель знімається з корпусу пристрою, щоб майстер Труболюб отримав вільний доступ до нагрівальних елементів. Якщо двоконтурний котел, додатково потрібно розібрати камеру згоряння.

Зовнішні деталі ретельно очищаються від сажі та нагару. За потреби використовуються спеціальні склади. На цьому етапі не рекомендується застосовувати засоби побутової хімії, так як вони не мають такої ж ефективності.

Для ретельного очищення внутрішніх поверхонь рекомендується застосовувати розчинену у воді лимонну кислоту. Якщо вирішити проблему вручну, не вийшло, сантехнік використовує спеціальне обладнання для промивання пристрою під тиском.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here