Головна Суспільство Тартак NON Grata у Польщі

Тартак NON Grata у Польщі

Виступ гурту “Тартак” 17 травня в рамках цьогорічних Днів студентської культури в польському місті Люблін скасували через пісню групи про УПА.

“Неприємно, коли відміняються концерти … Хотілося б виступити саме на цьому фестивалі, він традиційний, престижний, має потужний склад учасників. Там виступатиме моя улюблена група … Так, ми співаємо в деяких піснях про людей, які захищали Україну від ворогів, і дуже прикро, що тоді іноді ворогами ставали наші сусіди, поляки. Але я не думаю, що факти з минулого ми будемо переносити в майбутнє “, – заявив Положинський.

Невдоволення поляків, зокрема, викликала пісня групи “Не кажучи нікому”, у відеокліпі якій використані фотографії воїнів УПА часів Другої світової війни. Героєм пісні є молодий чоловік, який вирішив йти в повстанці, передає ВВС.

Зйомки проходили в напівзруйнованому Загорівському монастирі на Волині. Польське видання Dziennik wschodni (Східний щоденник) опублікувало повідомлення про рішення Люблінського мера Кшиштофа Жука скасувати запрошення групи “Тартак”.

У повідомленні говориться, що ця група не захотіли слухати польські студенти. “Студенти звернулися до нас. Це їхнє свято, вони мають право”, – сказав люблінський голова, повідомивши, що раніше групу запросили міністр культури, міністерство закордонних справ і Національний культурний центр враховуючи популярність “Тартак” серед поляків.

Рішення “Чітко немає Тартаку” поляки-студенти вирішили на сторінках соціальної мережі Facebook. На сторінці для голосування зображений перекреслений портрет провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

Зазначимо, що минулого року міліція ледь не зірвала концерт гуртів “ТАРТАК”, “Скай”, “ТНМК” у Києві. Але його провели навіть без великої сцени. На думку організаторів, влада просто злякалася такого заходу, де з великої сцени буде лунати виключно українська музика, українська поезія, без російських ведучих та російської “попси”.

1 коментар

  1. “Не кажи нікому”, “Машингвери”, “Синам УПА” та інші патріотичні пісні прекрасні українські хіти! Польський шовінізм процвітає у молодому поколінні! На рівні польської держави все це підігрівається. Історія підтверджує–поляки–наші споконвічні вороги! В холодному поті буде прокидатися не один поляк, коли йому навіть тільки присниться УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! СМЕРТЬ ВОРОГАМ!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here