
Група компаній Roosh Сергія Токарєва разом із Neurons Lab планують запустити «машину» з виробництва IT-проектів
У вересні 2022 року холдинг Roosh, який заснував IT-бізнесмен Сергій Токарєв, став міноритарним акціонером у сервісному стартапі Neurons Lab. Цей проект займається розробкою рішень на базі artificial intelligence (штучного інтелекту). Ця угода допоможе компанії змінити вектор розвитку – перейти від консалтингу до створення високотехнологічних продуктів.
Подробиць щодо угоди небагато. Представники сторін повідомляють, що переговори щодо купівлі частки у Neurons Lab почалися ще у 2021 році й продовжувалися протягом року. Інвестиція оцінюється у семизначну суму. Фінансовими питаннями займається партнер Roosh Ден Дмитренко. Він разом з ще одним партнером компанії Кирилом Ухо увійшов до складу ради директорів Neurons Lab.
Коли всі деталі будуть пройдені, стартап приєднається до інших проектів у портфелі Roosh, стверджує Сергій Токарєв. Холдинг займається розвитком бізнесу у сфері ШІ та машинного навчання. У його структурі успішно розвиваються такі проекти, як Reface (застосунок для заміни обличчя на фото та відео), deep-tech стартап ZibraAI та український IT-вуз SET University. Крім того, у 2021 році компанія заснувала ком’юніті AI House.
Пояснюючи намір придбати частку у стартапа Neurons Lab, Сергій Токарєв заявляє, що в їхні плани входить створення «машини з виробництва великих проектів у галузі AI та ML». Разом із венчурною студією Pawa та інвестиційним фондом Roosh Ventures, які також є частиною групи компаній Roosh, вони мають намір й надалі фінансувати перспективні IT-стартапи, а нове придбання стане ще однією важливою ланкою структури бізнесу холдингу.
Neurons Lab існує на ринку вже три роки. Судячи з бізнес-моделі, це своєрідний мікс із консалтингового та сервісного IT-проекту у галузі штучного інтелекту. Компанію заснували Ігор Сидоренко, Олександр Гончар та Антон Федулов. Також її розвитком займаються декілька партнерів с частками пакету акцій. До операційної команди входять 25 співробітників, а над створенням проектів працює 60 інженерів і приблизно 500 розробників вузького профілю. Проте останні не входять у штат. Їх здебільшого залучають за необхідності.
Наразі Neurons Lab виконує замовлення для восьми клієнтів, а їхня загальна кількість за всі роки існування стартапу перевищила три десятки. Серед них опинився молодий аналітичний проект CHORD X, який працює у галузі морського судноплавства, а також стартап Creative Practice Solutions, який пропонує бізнес-консалтингові послуги для медпрацівників.
Холдинг Сергія Токарєва став для Neurons Lab першим інвестором. До цього бізнес зростав за рахунок особистих коштів — завдяки фаундерам, чий вклад оцінено у декілька тисяч доларів, і реінвестуванням прибутку. Для Roosh придбання частки у Neurons Lab також знакова подія — це перша угода з початку повномасштабної війни в Україні з лютого 2022 року.