Головна Суспільство Ураїнські продукти таки без ГМО

Ураїнські продукти таки без ГМО

Без ГМО

Без ГМО5% всіх продуктових товарів в Україні містять генетично модифіковані організми (ГМО), повідомив начальник Українського центру досліджень харчової продукції державного підприємства “Укрметртестстандарт” Володимир Семенович. Повідомляє ТСН
При цьому Семенович зазначив, що кількість продуктів, які містять ГМО, на українському ринку у 2011 році зменшилася. Він підкреслив, що в 2007 році на ринку було 7% продуктів з ГМО.
Семенович пояснив, що всі продукти, які містять ГМО, після виявлення вилучаються з продажу і знищуються.
Як відзначають експерти, в Україні де-юре продукти з ГМО заборонені, але де-факто на ринку вони є.
На думку Семеновича, присутність на ринку ГМО, незважаючи на фактичну заборону, пов’язана із недосконалим механізмом покарань.
Якщо в Європі за незаконне використання або вирощування накладається штраф 20 тисяч євро з конфіскацією продукції з ринку всієї Європи, а при повторному порушенні – заборона діяльності власника в цій сфері, то в Україні за вирощування ГМО взагалі не карають, а за незаконне розповсюдження – штраф 700 грн.
Нагадаємо, нещодавно у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, яким пропонується маркувати етикетки харчових продуктів написом “з ГМО”, у разі якщо частка ГМО перевищує 0,9%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here