Головна Суспільство Українофоб Табачник вилучив із ЗНО твори про Голодомор

Українофоб Табачник вилучив із ЗНО твори про Голодомор

табачник

табачникМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України вилучило зовнішнього незалежного тестування в наступномуроці твори про Голодомор. У прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, повідомляють, що з тестів вилучено, зокрема, раніше обов’язкові твори Уласа Самчука “Марія” і Василя Барки “Жовтий князь”, повідомляє facenews.ua

“У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, які описують величезну трагедію українського народу – геноцид 1932-1933 років, рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука “Марія”. Вивчають, але у ЗНО про нього не згадується “, – повідомили в прес-центрі.
Письменниця Оксана Забужко обурена цим фактом. «Це манера кишенькового злодія-” тіхушніка “, який орудує нишком (а це взагалі стиль роботи нашого міністра освіти Дмитра Табачника), і як мавпа з годівниці тягає банани, так він по шматочку тягає у молоді ті складові української ідентичності та самосвідомості, які дражнять “російський світ», – сказала вона.
На думку Забужко, такі дії Міносвіти можна розцінити як «інтелектуальну крадіжку в загальнонаціональному масштабі», яка повинна прирівнюватися до злочину проти України і її майбутнього.

«Вилучено саме твори, які не просто є зразками високохудожньої літератури, а присвячені одній з найбільших трагедій українців – Голодомору. Це є свідченням цілеспрямованої державної політики і продовженням спроб Дмитра Табачника сховати сторінки української історії “, – сказав член Громадського комітету пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні Володимир В’ятрович.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here