Головна Суспільство Української музики можна слухати всього 25%

Української музики можна слухати всього 25%

музика

музикаВерховна Рада залишила лише 25% квотування музичних творів українських авторів у теле- та радіоефірі. Пише gazeta.ua
Таким чином за проект “регіоналки” Олени Бондаренко проголосували депутати в другому читанні та в цілому, пише Українська правда.
За проект закону проголосували 238 депутатів з більшості.
Крім того під час голосування було враховано поправку Олени Бондаренко про те, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 25 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт.
Решта 75% продукту залишається для закордонних виробників.
При цьому парламент не підтримав жодної поправки, внесеної опозиційними депутатами.
Перед голосуванням бютівець Андрій Шевченко зауважив, що в інших країнах існує така квота, наприклад в Іспанії – 51% квота на музику власного виробництва.
Профільний комітет рекомендував підтримати законопроект, а юридичне управління дало негативний висновок.
Після голосування депутат від БЮТ Андрій Шевченко закликав президента Віктора Януковича накласти вето на цей закон.
“Те, що сталося – це спроба віддати український ринок в руки російському шоу-бізнесу…Я закликаю президента скористатися правом вето щодо цього закону та звернути увагу на 11 статтю Конституції, яка зобов’язує дбати про українську культуру”, – зазначив Шевченко.
Після цього спікер парламенту Володимир Литвин зауважив, що при поданні закону на підписання президенту, буде подано висновок юридичного управління.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here