Головна Суспільство УГКЦ і УПЦ (КП) хочуть спільно святкувати Різдво 25 грудня

УГКЦ і УПЦ (КП) хочуть спільно святкувати Різдво 25 грудня

Святослав Шевчук

Святослав ШевчукУГКЦ намагатиметься вирішити питання щодо того, якого календаря – юліанського чи григоріанського – дотримуватися, разом із православними братами, передає ЗІК

 

Про це Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) заявив у інтерв’ю 5 каналу, відповідаючи на запитання, чи намагатиметься він поєднати нас з усім цивілізованим світом, щоб ми святкували Різдво за григоріанським стилем.

«Щоб це питання, яке не є якимось догматичним елементом Церкви, не спричиняло нових церковних розколів, а навпаки, допомагало їх долати», – додав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав пригадав, що григоріанський спосіб літочислення не є суто католицький. Адже велика частина православного світу святкує, так звані, нерухомі свята за григоріанським календарем, наприклад, Грецька Церква святкує Різдво 25 грудня.

«Тож ми й далі будемо вести цю дискусію, яка триває вже не один рік, але спільно з православними братами, щоб коли настане час і ми вирішимо цей крок зробити, ми зробили його разом», – підкреслив Предстоятель Церкви.

Нагадаємо, раніше на цю тему висловився Предстоятель УПЦ (КП) Філарет.


 

3 КОМЕНТАРІ

  1. Христос рождається! Славімо Його!
    Давно відчуваю з приводу розбіжностей у календарі ніби рану в серці. Це дуже важливо, коли життя Церкви і повсякденне життя вірних мають однакову точку відліку. Календар був змінений через похибку, то її треба врахувати і святкувати Різдво, як і написано в церковних книгах і в наших молитовниках, 25 грудня! Бажаю успіхів, а також продовження добрих і веселих свят!

  2. Дивна, м*яко кажучи, ініціатива. Люди як святкубть Різдво 6-9 січня, так і будуть святкувати – це народна традиція, яка навряд чи піддасться чийомусь хотінню. Такий хід лише ще більше віддалить церкву від народу. Хоча церковники мають добрий приклад: он, мирські владоможці не дуже переймаються своєю далекістю від проблем людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here