Головна Суспільство Сьогодні День космонавтики

Сьогодні День космонавтики

Сьогодні весь світ відзначає день космонавтики. 51 рік тому Юрій Гагарін на кораблі “Восток” здійснив виток навколо Землі. Політ тривав всього 108 хвилин, але він відкрив нову еру в освоєнні космосу. 12 квітня стало святковим днем ​​уже наступного року після цієї події, передає УНН

Ім’я Юрія Гагаріна стало широко відомим в світі, а сам перший космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.

4 жовтня 1957 р. на навколоземну орбіту був виведений перший в світі штучний супутник Землі. На честь цієї події щорічно проводиться Всесвітній тиждень космосу.

Втім, перш ніж в космічний корабель сіла людина, в політ були відправлені її чотириногі друзі. У серпні 1960 р. радянський космічний корабель “Восток” з собаками Білкою і Стрілкою на борту здійснив добовий політ з поверненням на Землю.

Перший в історії космонавтики міжнародний політ відбувся 15 липня 1975 р. – першопрохідники були радянський корабель “Союз-19” і американський корабель “Аполлон”.

З 1968 р. 12 квітня відзначався і Всесвітній день авіації та космонавтики. Він був заснований 61-ї Генеральної конференцією Міжнародної авіаційної федерації, що відбулася в листопаді 1968р., і рішенням Ради Міжнародної авіаційної федерації, прийнятим в квітні 1969 р. за поданням Федерації авіаційного спорту СРСР.

7 квітня 2011р. на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція, офіційно проголосила 12 квітня Міжнародним днем ​​польоту людини в космос. Документ підписали представники більш ніж 60 держав.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here