Головна Суспільство Святослав Шевчук звернувся до молоді

Святослав Шевчук звернувся до молоді

шевчук

шевчук«Не соромтеся скинути зі себе, наче той одяг, пута ваших сумнівів та пошуків і покласти їх до ніг Спасителя, простеливши Йому дорогу до вас», − закликав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у своєму Посланні до молоді. Предстоятель УГКЦ написав його з нагоди Дня молоді, який в УГКЦ відзначається щороку в Квітну неділю (цього року 8 квітня).

За словами Блаженнішого Святослава, для сучасної молодої людини одяг має неабияке значення. «Часто він є засобом її самовираження, тобто способом вияву власної особистості. Особливо звертають увагу на колір і найменші деталі свого вбрання ті, хто за його посередництвом маніфестує приналежність до певних молодіжних субкультур, угрупувань чи товариств. Насправді, у такому підкресленні одягу дуже часто приховане глибоке прагнення молодої людини, щоб інші помітили всю її неповторність, оригінальність і красу», − пояснює Глава УГКЦ.

Говорячи про подію в’їзду Господнього до Єрусалима, Блаженніший Святослав звертає увагу молоді на те, що, готуючи для Ісуса осля, Його учні зняли свій одяг, поклали на ослятко і лише тоді Христос сів на нього. У момент урочистого входу Христа до Єрусалима молоді люди роблять щось подібне: скидають свій одяг і стелять його під ноги осляті на дорозі, якою мав проїхати Ісус. «Очевидно, що це не просто збіг обставин та випадкове повторення якогось звичного жесту», − підкреслює Предстоятель УГКЦ.

«У Святому Письмі одяг був, з одного боку, знаком чогось, що проминає, − пояснює Блаженніший Святослав. − Людина, як істота створена для вічного, після свого гріхопадіння мала вбрання, зроблене самим Богом. Це було знаком певного протиріччя: створена для великого, вона живе в нікчемному, створена для вічності – живе у смертному, створена для слави – прикриває свій сором. З іншого боку, одяг вважали виявом зовні невидимого: гідності людини, її місця у суспільстві або в релігійній громаді, внутрішнього стану тощо. Зміна одягу не могла відбутися без внутрішньої переміни особи і була лише проявом цієї переміни».

Тому Глава УГКЦ закликав молодь зняти «стару одежу» і простелити нею шлях Господові, адже «лише Христос може запевнити людині повноту життя, свободу від минущого та внутрішню красу і чистоту».

Блаженніший Святослав заохотив молодь до глибшого пізнання правд святої віри та до щоразу активнішої участі в житті парафіяльної спільноти. «Я щиро переконаний, що саме наша молодь допоможе всій нашій Церкві, вірні якої живуть у різних країнах чи навіть культурах, уникнути релігійного формалізму, натомість зробить її живою, завжди сучасною і зрозумілою для теперішньої людини та, поклавши до ніг Ісуса все тимчасове й минуще, проголосить лише Його своїм Господом – центром і вершиною свого життя», − наголосив Блаженніший Святослав у своєму Посланні до молоді, повідомляє  Департамент інформації УГКЦ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here