“Протестувальник” – обличчя року
протестувальникАмериканський новинний часопис Time, який наприкінці кожного року визначає «людину року», цьогоріч визначив збірний образ «протестувальника» (protester) – оскільки в році, що минає, саме «протестувальник» – незадоволена владою людина – зробив найбільший вплив на розвиток світу, пише ЗІК
У зв’язку з цим видання особливо підкреслює роль Мухаммеда Буазізі – раніше нікому не відомого торговця овочами з невеликого міста в Тунісі, з самоспалення якого почалися заворушення в цій країні. У результаті Туніс став першою арабською країною, яка позбулася диктатора, що десятиліттями правив народом за власним бажанням, повідомляє «Радіо Свобода».

В подальшому такі ж – нікому не відомі – люди домоглися повалення диктаторів в Єгипті, Лівії і Ємені, продовжують боротьбу проти них у Сирії, Бахрейні та інших країнах.

Практично весь 2011 рік «безіменні» демонстранти тримали в постійній напрузі уряди багатьох європейських країн (Іспанії, Італії, Греції та інших), що зважилися на скорочення державних витрат. У США пройшли акції «Захопи Уолл-Стріт».

Торік засновник і генеральний директор Facebook Марк Цукерберг мав честь бути людиною 2010 року. У минулі роки переможцями були президент США Барак Обама, керівник Федеральної резервної системи США Бен Бернанке, соліст гурту U2 Боно та інші.
Категорії: Життя

Теги: ,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: