Головна Суспільство Продукти дитячого харчування стануть рідкістю

Продукти дитячого харчування стануть рідкістю

дитяче харчування

дитяче харчуванняТоргувати вареною ковбасою, курятиною та цукром стане невигідно. Через закон про внутрішню торгівлю. Його ще навіть депутати не розглядали, а торговці уже скаржаться. Кажуть, їм легше буде відмовитись продавати соціальні товари, ніж потім сплачувати штрафи за націнки. Без них торгувати не вигідно, повідомляє ubr.ua
Крупи, молоко та продукти дитячого харчування можуть стати рідкістю на полицях магазинів. Підприємці, які продають соціальні товари, змушені будуть звітувати – чи не перевищують задекларованої державою цінової планки на них. За порушення – значні штрафи.
Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів: «Вони не просто збитковими стають для торгівлі, вони стають ризиковими тому що той хто не буде звітувати в належний спосіб, дотримуватись тих цін, які встановлює держава, вони будуть суворо каратись, тому простіше не продавати ці товари, ніж брати на себе таке регулювання, таку відповідальність».
До того ж, на думку представників бізнесу, нинішня регуляція цін на соціальні товари не досконала. Бо до списку найнеобхідніших приписують продукти еліт-класу.
Карина Лаврова, член Української торговельної асоціації: «Такие как элитные макароны, элитный сыр то есть то, что потребитель относящийся к социальным группам никогда и покупать не будет, вместе с тем та регуляция которая существует на сегодняшний день и торговые предприятия просто не в состоянии получить прибыль от реализации таких товаров соответственно уменьшаются платежи в бюджет в виде налогов».
У Мінекономрозвитку, яке є ініціатором законопроекту, стверджують – товар із полиць не зникне. А компенсувати втрати на соціальних продуктах можна за рахунок націнок на інші товари.
Ігор Гарбарук, директор департаменту розвитку торгівлі: «Це просто звичайна реакція тіньового ринку і проплачених цим тіньовим ринком лобістських організацій для того щоб цей законопроект ніколи не відбувся».
Сьогодні за підрахунками міністерства, тіньовий товарооборот становить 40% ринку, а це – майже 300 мільярдів гривень. Якщо закон запрацює, бюджет додатково зможе отримати приблизно 20 мільярдів гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here