Головна Суспільство По зарплату деяких нардепів приходять “блондинки” в міні

По зарплату деяких нардепів приходять “блондинки” в міні

Царьков

ltgenfnbДепутат по-українськи – це дорогий годинник, телефон, костюм, «корочка» і – часто – прибутковий бізнес. Хоча державні чиновники, за законом, свою службу на благо батьківщини з справами комерційними об’єднувати не мають права, пише obozrevatel.com
Самі народні обранці скаржаться, що їхні зарплати, на відміну від західних колег, маленькі, ось і доводиться викручуватися. І – ви не повірите! – Навіть є депутати, які їздять на тролейбусах.
Одного разу коли я дзвонила одній депутатка-комуністка, вона попросила передзвонити, бо в той момент їхала в тролейбусі. Хоча, можливо, у них політика партії така …
Мільйонерів, які працювали і працюють у парламенті, запитувати про зарплату марно. Ось зустріла я на цьому тижні в кулуарах Верховної Ради екс-міністра і екс-нардепа Миколи Рудьковського і запитала його про зарплату. Він, взявши мене за лікоть, відповів ніжно: «Дитинко, зараз я займаюся бізнесом і в мене дуже великі доходи. Коли я зареєструюся кандидатом у народні депутати, я повідомлю про свою зарплату ».
Тоді я вирішила поговорити з «простими» трудівниками з депутатськими значками.
Народний депутат від фракції НУНС, член групи «За Україну» Андрій Парубій розповів: «Дуже часто, коли пишуть про нашу зарплату, її показують з ПДВ. Реально на руки я отримую трохи менше 13 тисяч гривень. Надбавки, наскільки мені відомо, є у глав комітетів, їх заступників, голів фракцій та їх заступників. У мене значна частина зарплати йде на громадську діяльність ».
Нардеп з тієї ж фракції Кирило Куликов признався, що теж отримує близько 13 тисяч.
«Помічникам я доплачую зі своєї кишені. У мене 7 помічників. 17000 розділити на 7 – вийде близько двох тисяч з лишком. Ви навряд чи знайдете на таку зарплату юриста, доводиться доплачувати самому. Вся тема про депутатські надбавки – Ксенія (Ляпіна – авт.), Арсеній (Яценюк – авт.) І Королівська про це люблять говорити – це рідкісний популізм. Зарплата європейського депутата – 25 тисяч євро плюс близько 17 тисяч на помічників плюс на дорогу 10 тисяч євро. Їх складно підкупити. У нас проблема не в тому, що нардепи отримують великі зарплати, а в тому, що вони крадуть з бюджету. Французька революція колись змогла це переламати. На жаль, ми йдемо до подібного сценарію. Такий стан зубожіння – діватися нікуди. Сьогодні, за 10 днів до кінця цього бюджетного року, на шахтне обладнання виділили півтора мільярда гривень. Це до того, що Микола Янович каже, що не вистачає в бюджеті чорнобильцям і афганцям. За 10 днів якимось чином проведуть тендери, знайдуть обладнання, поставлять в шахти? Це просто злодійство … Треба менше красти », – резюмує нардеп.
СухийЯрослав Сухий з Партії регіонів не приховує свою зарплату: «14 тисяч гривень зарплата депутата. Оклад – 7,200 грн. У мене виходить чотирнадцять за вчені звання. Я кандидат історичних наук, доктор філософії ».

Андрій Павловський з БЮТ на руки отримує, за його словами, 13 тисяч 900 гривень з копійками. «Насправді зарплата депутата десь 5 тисяч 800 гривень. Ще сто відсотків – премії до зарплати за різні умови роботи, за роботу з таємними документами. Якщо кандидат наук ще 10% надбавки », – розповідає він.

За словами Павловського, в середньому депутат отримує 13 700-1390 0. «Ну, ось я живу на одну зарплату, тому що я прийшов у парламент з наукової сфери. До цього працював викладачем у Київському політехнічному інституті, жив на зарплату доцента. Більшість тут звичайно мільйонери і мільярдери. Таких, як я, у Верховній Раді чоловік сто, не більше. Потрібно, щоб держава створювала такі умови, щоб мільйонерам було вигідно бути соціально-відповідальними: платити податки, а не ховати гроші в офшорах. Для цього потрібна справедлива податкова система », – переконаний нардеп.
ГригоровичНардеп Лілія Григорович – депутат п’яти скликань і дочка священика. От уже кого не можна підозрювати в мільйонних доходах, так це її.
«Нас таких залишилося може сотня людей. Я добре знаю, яка в мене зарплата, тому що частина її даю на ліки дітям, на будівництво храмів, на те, щоб дитину відвозили на машині і т.д. Моя зарплата 17560 грн – це середня зарплата середнього банківського клерка в банку », – каже Лілія Степанівна.
За її словами, є ще «депутатські» гроші, за які вона, коли їде в округ, повинна заправити машину на два дні. Дорога туди-назад обходиться під 2 тис. грн. Поїздити по округу – ще тисяча. А ще потрібно заправити картриджі, купити конверти, папір і так далі. «Хтось думає:« У мене тисяча п’ятсот гривень, а у проклятого депутата сімнадцять тисяч ». Але до тебе з усією Україною не йдуть і не просять «Дай, допоможи», – говорить нардеп.
Не так давно Лілія Григорович запропонувала брати податки з тих сум, які зазначаються в деклараціях про доходи. Якщо там більше 20 мільйонів – 1%, якщо 25 мільйонів – 1,5%. Депутат прогнозує: «Якщо люди цю тему не будуть піднімати, то наступний парламент їх в упор не буде бачити, тому що це буде парламент мільйонерів-мільярдерів».
ЦарьковКомуніст Євген Царьков – простий хлопець. Він, хоч і був помічений на «Лексусі», стверджує, що в основному їздить на автобусі. За спостереженнями Царькова, в Раді на зарплату живуть чоловік шістдесят. Сам же Царьков отримує десять тисяч. З них, до речі, платить і партійні внески.
У своїй фракції він упевнений: «У Раді є ще люди, які живуть на зарплату. У нас у фракції олігархів немає. Той же генерал Валерій Бевз, голова комітету, живе в готелі, і я впевнений, що тільки на зарплату і пенсію. Плюс я про кожного члена фракції знаю, що вони живуть на одну зарплату. Ми завжди приходимо за зарплатою. Іноді деякі депутати підходять і запитують, коли ж буде зарплата. Часто бачу біля парламентської каси Юру Прокопчука з БЮТу, він військовий ».
Але замість деяких депутатів – стверджує Царьков – за зарплатою приходять блондинки в міні.«Ми їх називаємо« білявка ». Фарбовані дівчинки в міні-спідницях приходять (це можна в касі уточнити) і отримують за півроку зарплату за свого депутата. Я одного підколов цим, а він відповідає: «А, це їм на косметику». Також багато депутатів доручають своїм помічницям забирати гроші. Вони йдуть або на зарплату цих самих помічниць, або на організацію фуршетів. Депутати за цими грошима навіть не ходять ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here