По зарплату деяких нардепів приходять “блондинки” в міні
ltgenfnbДепутат по-українськи – це дорогий годинник, телефон, костюм, «корочка» і – часто – прибутковий бізнес. Хоча державні чиновники, за законом, свою службу на благо батьківщини з справами комерційними об’єднувати не мають права, пише obozrevatel.com
Самі народні обранці скаржаться, що їхні зарплати, на відміну від західних колег, маленькі, ось і доводиться викручуватися. І – ви не повірите! – Навіть є депутати, які їздять на тролейбусах.
Одного разу коли я дзвонила одній депутатка-комуністка, вона попросила передзвонити, бо в той момент їхала в тролейбусі. Хоча, можливо, у них політика партії така …
Мільйонерів, які працювали і працюють у парламенті, запитувати про зарплату марно. Ось зустріла я на цьому тижні в кулуарах Верховної Ради екс-міністра і екс-нардепа Миколи Рудьковського і запитала його про зарплату. Він, взявши мене за лікоть, відповів ніжно: «Дитинко, зараз я займаюся бізнесом і в мене дуже великі доходи. Коли я зареєструюся кандидатом у народні депутати, я повідомлю про свою зарплату ».
Тоді я вирішила поговорити з «простими» трудівниками з депутатськими значками.
Народний депутат від фракції НУНС, член групи «За Україну» Андрій Парубій розповів: «Дуже часто, коли пишуть про нашу зарплату, її показують з ПДВ. Реально на руки я отримую трохи менше 13 тисяч гривень. Надбавки, наскільки мені відомо, є у глав комітетів, їх заступників, голів фракцій та їх заступників. У мене значна частина зарплати йде на громадську діяльність ».
Нардеп з тієї ж фракції Кирило Куликов признався, що теж отримує близько 13 тисяч.
«Помічникам я доплачую зі своєї кишені. У мене 7 помічників. 17000 розділити на 7 – вийде близько двох тисяч з лишком. Ви навряд чи знайдете на таку зарплату юриста, доводиться доплачувати самому. Вся тема про депутатські надбавки – Ксенія (Ляпіна – авт.), Арсеній (Яценюк – авт.) І Королівська про це люблять говорити – це рідкісний популізм. Зарплата європейського депутата – 25 тисяч євро плюс близько 17 тисяч на помічників плюс на дорогу 10 тисяч євро. Їх складно підкупити. У нас проблема не в тому, що нардепи отримують великі зарплати, а в тому, що вони крадуть з бюджету. Французька революція колись змогла це переламати. На жаль, ми йдемо до подібного сценарію. Такий стан зубожіння – діватися нікуди. Сьогодні, за 10 днів до кінця цього бюджетного року, на шахтне обладнання виділили півтора мільярда гривень. Це до того, що Микола Янович каже, що не вистачає в бюджеті чорнобильцям і афганцям. За 10 днів якимось чином проведуть тендери, знайдуть обладнання, поставлять в шахти? Це просто злодійство … Треба менше красти », – резюмує нардеп.
СухийЯрослав Сухий з Партії регіонів не приховує свою зарплату: «14 тисяч гривень зарплата депутата. Оклад – 7,200 грн. У мене виходить чотирнадцять за вчені звання. Я кандидат історичних наук, доктор філософії ».

Андрій Павловський з БЮТ на руки отримує, за його словами, 13 тисяч 900 гривень з копійками. «Насправді зарплата депутата десь 5 тисяч 800 гривень. Ще сто відсотків – премії до зарплати за різні умови роботи, за роботу з таємними документами. Якщо кандидат наук ще 10% надбавки », – розповідає він.

За словами Павловського, в середньому депутат отримує 13 700-1390 0. «Ну, ось я живу на одну зарплату, тому що я прийшов у парламент з наукової сфери. До цього працював викладачем у Київському політехнічному інституті, жив на зарплату доцента. Більшість тут звичайно мільйонери і мільярдери. Таких, як я, у Верховній Раді чоловік сто, не більше. Потрібно, щоб держава створювала такі умови, щоб мільйонерам було вигідно бути соціально-відповідальними: платити податки, а не ховати гроші в офшорах. Для цього потрібна справедлива податкова система », – переконаний нардеп.
ГригоровичНардеп Лілія Григорович – депутат п’яти скликань і дочка священика. От уже кого не можна підозрювати в мільйонних доходах, так це її.
«Нас таких залишилося може сотня людей. Я добре знаю, яка в мене зарплата, тому що частина її даю на ліки дітям, на будівництво храмів, на те, щоб дитину відвозили на машині і т.д. Моя зарплата 17560 грн – це середня зарплата середнього банківського клерка в банку », – каже Лілія Степанівна.
За її словами, є ще «депутатські» гроші, за які вона, коли їде в округ, повинна заправити машину на два дні. Дорога туди-назад обходиться під 2 тис. грн. Поїздити по округу – ще тисяча. А ще потрібно заправити картриджі, купити конверти, папір і так далі. «Хтось думає:« У мене тисяча п’ятсот гривень, а у проклятого депутата сімнадцять тисяч ». Але до тебе з усією Україною не йдуть і не просять «Дай, допоможи», – говорить нардеп.
Не так давно Лілія Григорович запропонувала брати податки з тих сум, які зазначаються в деклараціях про доходи. Якщо там більше 20 мільйонів – 1%, якщо 25 мільйонів – 1,5%. Депутат прогнозує: «Якщо люди цю тему не будуть піднімати, то наступний парламент їх в упор не буде бачити, тому що це буде парламент мільйонерів-мільярдерів».
ЦарьковКомуніст Євген Царьков – простий хлопець. Він, хоч і був помічений на «Лексусі», стверджує, що в основному їздить на автобусі. За спостереженнями Царькова, в Раді на зарплату живуть чоловік шістдесят. Сам же Царьков отримує десять тисяч. З них, до речі, платить і партійні внески.
У своїй фракції він упевнений: «У Раді є ще люди, які живуть на зарплату. У нас у фракції олігархів немає. Той же генерал Валерій Бевз, голова комітету, живе в готелі, і я впевнений, що тільки на зарплату і пенсію. Плюс я про кожного члена фракції знаю, що вони живуть на одну зарплату. Ми завжди приходимо за зарплатою. Іноді деякі депутати підходять і запитують, коли ж буде зарплата. Часто бачу біля парламентської каси Юру Прокопчука з БЮТу, він військовий ».
Але замість деяких депутатів – стверджує Царьков – за зарплатою приходять блондинки в міні.«Ми їх називаємо« білявка ». Фарбовані дівчинки в міні-спідницях приходять (це можна в касі уточнити) і отримують за півроку зарплату за свого депутата. Я одного підколов цим, а він відповідає: «А, це їм на косметику». Також багато депутатів доручають своїм помічницям забирати гроші. Вони йдуть або на зарплату цих самих помічниць, або на організацію фуршетів. Депутати за цими грошима навіть не ходять ».
Категорії: Життя

Теги: ,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: