Почаївська лавра стане об’єктом ЮНЕСКО
почаївська лавраЮНЕСКО готова почати процедуру включення Почаївської лаври у список світової спадщини в разі офіційного звернення з боку української влади. Про це йдеться у відповіді цієї міжнародної організації на звернення голови політради «Нашої України» Валентина Наливайченка щодо необхідності захисту Почаївської лаври.
Зокрема, як повідомили у прес-службі партії, Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО заявив про готовність провести процес надання номінації Почаївської лаври у список світової спадщини.

У січні 2012 року Наливайченко направив до ЮНЕСКО листа щодо унікальної пам’ятки світової культури – Почаївської лаври. У листі наголошувалося, що Лаврі загрожує як неконтрольоване користування будівлями, що може призвести до втрати історичної спадщини, так і можливе обмеження для тих, хто бажає відвідати пам’ятку, за конфесійною ознакою.

Окрім готовності ЮНЕСКО, для початку процедури надання номінації Почаївської лаври у список світової спадщини необхідно, щоб український уряд офіційно ініціював цей процес.

Джерело: Радіо Свобода
Категорії: Життя

Теги:

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: