Головна Суспільство Обережно, активізувались шахраї

Обережно, активізувались шахраї

СМС

СМСТрадиційно під новий рік вас захочуть обдурити. Зробити це простіше, якщо ви користуєтеся мобільним телефоном. Мільйони росіян вже стали жертвами шахраїв. Ті розсилали СМСки, в яких пропонували безперебійний зв’язок на свята в обмін на гроші з рахунку. Фахівці попереджають: ви під прицілом злочинців, навіть якщо не берете участь в сумнівних акціях. Сучасні телефони дозволяють хакерам красти ваші гроші, приватні фотографії та будь-які інші особисті дані без вас. Як вберегтися від небезпеки?

У неї відібрали смартфон. Керівниці МВФ Христині Лагард служба безпеки фонду заборонила користуватися особистим комп’ютером-телефоном. З міркувань безпеки.

Те, що iPhone можуть передавати виробникам інформацію, таку, як точне місце знаходження абонента, опублікували британський та американський експерти в The Guardian.

Злив даних виробникам програм, побачили і інші експерти на смартфонах, що працюють на базі «Андроїд». Фахівець з інформаційної безпеки Сергій Ткачук показує в Інтернеті програми, що дозволяють шпигувати за іншими. Для цього, достатньо, щоб на кілька хвилин смартфон «жертви» потрапив в руки зловмисника.

Сергій Ткачук, спеціаліст з інформаційної безпеки:

Я хотів би показати, як це можна зробити на прикладі пересилання СМС, коли людина може не знати, пару секунд ви понажімать, встановили програмне забезпечення та СМСки, які отримує людина, отримує ще хтось.

На наших очах не більше ніж за хвилину на смартфон встановлюють безкоштовну програму. Вона вимагає доступу до СМС, мережі та переліку телефонів. Сергій тисне «ОК».

Сергій Ткачук, спеціаліст з інформаційної безпеки:

Відкриваємо цю програму, і вона пропонує конфігурувати, вказати – на який номер телефону ми будемо пересилати СМС. Повторюся, про те, що будуть пересилатися СМСки, власник нічого знати не буде.

Щоб перевірити, оператор надіслав СМС на смартфон Сергія. Вже з його номера це повідомлення прийшло на телефон журналіста. При цьому жодних ознак роботи програми-шпигуна.

У мережі можна знайти програми, які записують розмови, і надсилають аудіо-файли на вказаний e-mail або телефон. За такі треба викласти приблизно 100 євро. Небезпека може критися і в громадських місцях, де є вільний Wi-Fi, застерігає інший фахівець – Володимир Безмалий.

Володимир Безмалий, експерт з інформаційної безпеки:

Радіоканал відкритий. Тут же по ньому йдуть логіни, тут же йдуть паролі, тут же йдуть листи, і ніхто не думає, що за сусіднім столиком може сидіти людина, яка просто це перехоплює і пише.

Смартфони, планшетники популярні зокрема серед українських чиновників. І чиновники, і парламентарії озброїлися сучасною технікою. Нацбанк закупив для своїх співробітників 30 таких апаратів. Зрозуміло, що можновладці використовують їх не лише на роботі, а й на дозвіллі. Тому ризик перехопити якусь важливу інформацію, або, боронь Боже, державну таємницю, зростає. Тим більше що Україні на 4-му місці в світі за кількістю кіберзлочинців і піратства – кажуть у центрі, захищає державні сайти і сервери.

Андрій Шевцов, керівник державного центру захисту інформаційних ресурсів:

Низькому Рівень відповідальності з питаннь кібер-безопасности у населення и достатності високий Рівень обізнаності в комп’ютерних технологіях дозволяє вірощуваті, так звані, хакерів у Великій кількості.

На смартфоні Володимир Безмалий – ліцензійний антивірус. Радить всім власникам таких апаратів зробити те ж саме і не встановлювати незнайомих програм. Таких користувачів в Україні чимало – тільки за 3 квартали 2011-го офіційно продали 870 000 смартфонів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here