Головна Суспільство Не я б’ю, лоза б’є…., за два дні Вербна неділя

Не я б’ю, лоза б’є…., за два дні Вербна неділя

У 2012 році Вербну неділю святкуватимемо 8 квітня. Тиждень перед Великоднем називають Вербною, а неділю на цьому тижні – Вербна. У католицькій традиції є теж аналог Вербної неділі – Пальмова неділя, яку католики святкували 1 квітня.

За звичаєм, у Вербну неділю святять у церквах вербу. У цей день кожній віруючій людині обов’язково потрібно запалити свічку, яка символізує смерть і воскресіння Ісуса.

Свячені гілочки верби потрібно принести додому. Якщо є сад-город, кілька гілочок можна висадити відразу в землю, тоді в родині завжди буде достаток і здоров’я.

Свяченою гілочкою верби потрібно обов’язково злегка вдарити кожного члена сім’ї та сказати: “Не я б‘ю, верба б‘є! Будь великий, як верба, а здоровий, як вода, а багатий, як земля!”

А ще свячена верба може навіть зупинить град, якщо гілку кинути в негоду на вулицю. Також освячена гілочка верби здатна втихомирити бурю і загасити пожежу. Є повір’я, що свячена верба охороняє будинок від зла й нечистої сили.

Вербна неділя – свято входу Господнього в Єрусалим. За Євангелієм, у цей день Ісус Христос на віслюку в’їхав у ворота Єрусалима. Його дуже радісно зустрічав народ. Люди стелили свій одяг і пальмові гілки на дорозі під ноги осла та співали хвалебну пісню.

У християнській традиції Пальмова неділя стала Вербною очевидно тому, що, за язичницьким повір’ям, верба – дуже сильне по своїй енергетиці дерево. До нас навіть дійшли повір’я, що верба – одне з лікувальних дерев.

Кілька невеликих бруньок свяченою верби потрібно проковтнути відразу в церкві. Старі люди кажуть, якщо так зробити, горло не болітиме цілий рік. Особливо це стосується дітей.

Сережки свяченою верби у Вербну неділю їдять жінки, які не можуть завагітніти, щоб вилікуватися від безпліддя. Відвар з свяченою верби дають хворим людям і вірять у швидке зцілення. Крім того, цей відвар допомагає від головного болю, гарячки та ревматизму. Настій на горілці з свяченою вербою п’ють від захворювань шлунка.

Після Вербної неділі настає Страсний тиждень, що закінчується Великоднем. Зверни увагу: у Вербну неділю в день Великого поста за православним каноном дозволено їсти рибні страви і навіть пити вино.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here