Головна Суспільство Не вистачає вакцини від сказу

Не вистачає вакцини від сказу

Собака в центрі людей кусака. Хто знає той розуміє.
Собака в центрі людей кусака. Хто знає той розуміє.

В Україні зростає кількість випадків сказу. Якщо в попередні роки за медичною допомогою впродовж року зверталося 1500-1700 покусаних тваринами людей, то у 2011-му їх було вже 2300. Лише за три з лишнім місяці цього року в області зареєстрували 80 звірів, хворих на сказ. Тоді як за весь попередній рік їх було лише 45, повідомив головний державний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян.

Степан Дністрян: «Поширюється це захворювання серед диких тварин. І наші лабораторії, і лабораторії ветеринарної медицини підтверджують це, що досить багато заражених на сьогоднішній день є в диких тварин. Від диких тварин заражаються, відповідно, і домашні тварини. А це є дуже серйозна небезпека захворюваності людей».

У найгірших випадках, зазначають медпрацівники, укуси заражених тварин призводять до смерті. Щоби вчасно виявити і пролікувати сказ, варто знати, як діяти після контакту з представником фауни.

Степан Дністрян: «Не дай Бог, якщо десь стались якісь покуси. Я вже не кажу за домашніх тварин, а й за диких, тому що такі випадки трапляються – дикі тварини нападають на людей, які отримують дуже серйозні покуси. Не треба ні на кого надіятись, не треба вірити, що десь воно пройде, що можна вдома полікувався. Кожна людина обов’язково повинна знати, що треба звернутися до лікувально-профілактичного закладу».

Чи не найкращим способом вберегтися від сказу є щеплення. Але сьогодні ситуація з вакцинами в Україні далеко не найкраща. Раніше держава регулярно постачала таку сироватку, розповідають санепідеміологи. Сьогодні цього немає. Тому в санстанції вимагають, щоб усі лікувальні заклади та пункти швидкої допомоги мали вакцини від сказу.

Степан Дністрян: «Щоб наша область могла спокійно жити і працювати, нам на рік треба біля 2 тисяч доз антирабічної вакцини і 1,5-2,0 літри антирабічного гамаглобуліну. Препарати недешеві: одна доза антирабічної вакцини коштує в межах 100 гривень, тоді як на курс лікування потрібно 6 доз, тобто 600 гривень. Якщо трапляються важкі випадки покусів, то необхідно вводити і гамаглобулін. А він ще дорожчий».

За останні 5 років в Україні зафіксували 19 випадків захворювання на сказ. Частина хворих померла, повідомили в санстанції. На Тернопільщині впродовж 2010-2011 років укуси закінчилися летально для двох людей.

ІНТБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here