Головна Суспільство На Тернопільщині чоловік вирощує фазанів щоб потім відпустити їх на волю

На Тернопільщині чоловік вирощує фазанів щоб потім відпустити їх на волю

Для мешканця Шумська Олега Вихованця мисливство стало улюбленим захопленням три роки тому. Увесь цей час чоловік мріє влаштувати полювання на фазана. Утім, аби це зробити, потрібно поїхати на Закарпаття, де ці птахи проживають у природі. Щоб мати можливість полювати на фазанів у рідній Шумщині, а заодно й поповнити фауну місцевості, чоловік вирішив розвести мисливських птахів удома, а потім випустити їх на вільні хліби.

На початку торішньої весни у Білій Церкві Олег Вихованець придбав тридцять яєць, заклав їх в інкубатор і через двадцять три дні отримав приплід – 18 пташенят.
– Перший місяць життя обігрівав їх червоною лампою і годував стартовим кормом для індичат, – розповідає господар. – Згодом до нього почав додавати зерно пшениці, ячменю і кукурудзу, перемелені у крупу. Відтак повністю перейшов на домашні харчі. У день мої фазани з’їдають два-три літра корму, який щоранку засипаю в годівницю. Ці птахи дуже люблять воду, тому пильную, аби кожного дня поїлка була повною. Фазани із задоволенням ласують насінням соняшника, вишнями, виноградом та городніми овочами: буряками, морквою і капустою у вигляді салату. У природі ці птахи ще й м’ясоїдні – їм смакують черв’яки і навіть миші, пише Сільський господа
р плюс
Період яйцекладки у фазанів розпочинається навесні. Самка несе вісімнадцять яєць. Але коли яйця з-під неї не забирати, то може знести і сімдесят-вісімдесят. Тоді їх поміщають в інкубатор.
В Олега Вихованця – 14 мисливських фазанів, які живуть у просторому вольєрі, довжиною десять метрів, а висотою – два. Пташине помешкання господар прикрасив гіллям лісової хвої, спорудив у ньому сідала, а підлогу встелив соломою. Самки фазанів – сірі, не дуже примітні, а от самці – справжні красені з червоним перламутровим пір’ям та довгими різнобарвними хвостами.
– Та не лише заради естетичного задоволення варто розводити цих пернатих, – каже птахівник-аматор. – Великий попит має їхнє м’ясо – соковите, смачне і дієтичне. Тушка трирічного самця заважує півтора кілограма і вартує двісті гривень. А ще мисливського фазана називають біологічною зброєю проти колорадського жука – за тиждень ця птаха з’їдає майже три з половиною кілограми шкідників.
Хоча в домашніх умовах мисливських фазанів утримувати легко, втім, все-таки, вони залишається об’єктом полювання. Тож уже цього літа, як тільки фазанятам виповниться місяць, пан Олег планує відпустити їх на волю. «Помірний клімат, ліс, болото, очерет, пшеничні та соняшникові поля Шумщини – все це сприятиме вільному проживанню цих птахів, – переконаний чоловік. – Якщо все вдасться, то через років три і в нашому краї мисливці зможуть сміливо полювати на фазанів».
Марія БЕЗКОРОВАЙНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here